سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

فردا، افتتاح بیش از 6هزار طرح عمرانی در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

فردا، افتتاح بیش از 6هزار طرح عمرانی در کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور امروز در نشست خبری در بیرجند افتتاح 6 هزار و 250  پروژه عمرانی کوچک، زود بازده و عام المنفعه کشور در بیرجندگفت: فردا با حضور رئیس بسیج مستضعفان کشور 6 هزار و 250 طرح کشوری افتتاح می شود که 526 طرح با اعتبار  12 میلیارد و 700 میلیون تومان مربوط به خراسان جنوبی  است.

سرهنگ زهرایی با اشاره به اینکه این طرح ها در 30 نوع زمینه فعالیت و  7 حوزه است افزود: اولویت این طرحها آب، اشتغال و مسکن محرومان است.
وی با بیان اینکه از 40 هزار طرح در دستور کار، تاکنون 14 هزار تا افتتاح شده است گفت: مابقی طرح ها هم تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور همچنین افزود: بسیج در تلاش است تا زنجیره ارزش افزوده را در محصولات راهبردی مانند زرشک تشکیل دهد که فردا یکی از کارگاه های تامین، تولید، بسته بندی و فروش این محصول افتتاح خواهد شد.
افتتاح طرح از مزرعه تا بازار استحصال زرشک به نمایندگی از 30 کارگاه در خراسان جنوبی و نمایشگاه و فروشگاه دائمی عرضه محصولات روستایی سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی هم از دیگر برنامه های رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور در خراسان جنوبی است.
سرهنگ زهرایی با اشاره به فعالیت 10 هزار و 300 گروه جهادی در شش ماه اول امسال به ویژه در مناطق سیل زده گفت: در مرحله کمک رسانی سریع به سیل زدگان 5 هزار و 380 گروه جهادی و در مرحله بازسازی منازل هم هزار و 900 گروه جهادی فعال بودند و  تابستان امسال هم 3 هزار گروه جهادی به مناطق محروم رفتند.
سرهنگ زهرایی با اشاره به تعمیر و ساخت  7 هزار و 500 واحد در مناطق سیل زده افزود: تاکنون 3 هزار و 200 واحد تعمیری به سرانجام رسیده و مابقی واحدهای تعمیری نیز در همین ماه به اتمام می رسد.
وی گفت: تلاش می کنیم تا واحدهای احداثی هم در دهه فجر و یا تا پایان سال به کمک خیران به اتمام برسد.