سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

فراهم شدن امکان عمل برداشتن ورید صافن به روش آندوسکوپیک برای بیماران قلبی - نمایش محتوای خبر

 

 

فراهم شدن امکان عمل برداشتن ورید صافن به روش آندوسکوپیک برای بیماران قلبی

با انجام اولین عمل برداشتن ورید صافن به روش آندوسکوپیک در بیرجند ، مشکلات بیماران قلبی  خراسان جنوبی در مراجعه به دیگر استانها برای انجام این عمل برطرف شد .

جراح و متخصص قلب و عروق خراسان جنوبی با بیان اینکه در عمل جراحی بای پس عروق کرونری (CABG) از ورید صافن به عنوان بهترین مسیر استفاده می شود گفت : برای برداشتن این ورید در خراسان جنوبی تا کنون تنها از روش باز ، با برش طولی در تمام مسیر ورید صافن از مچ پا تا نزدیک کشاله ران استفاده می شده است .

دکتر حسین زاده افزود : اکنون با انجام اولین عمل برداشتن ورید صافن به روش آندوسکوپیک در بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند ، مشکلات بیماران قلبی  خراسان جنوبی در مراجعه به دیگر استانها برای انجام این عمل برطرف شد .

در عمل برداشتن ورید صافن به روش آندوسکوپیک ، تنها با ایجاد یک برش کوچک 2 تا 3 سانتی متری در بالای زانو می توان تمام طول ورید صافن را برداشت و برای عمل جراحی بای پس عروق کرونری قلب مورد استفاده قرارداد .

جراح و متخصص قلب و عروق خراسان جنوبی، آسیب بافتی کمتر و باقی نماندن جای عمل روی پوست پا به لحاظ زیبایی و ظاهری را از جمله فواید این عمل به روش آندوسکوپیک عنوان کرد .

دکتر حسین زاده گفت: متاسفانه در عمل باز زمان ترمیم بافت ها و احتمال عفونت زخم ها بسیار بیشتر است و از نظر ظاهری و زیبایی نیز پوست دچار آسیب می شود که این مسئله در بیماران دیابتی و پرفشار خونی از اهمیت فراوانی برخوردار است.