جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

فراخوان شرکت در همایش ملی قنات بلده فردوس - نمایش محتوای خبر

 

 

فراخوان شرکت در همایش ملی قنات بلده فردوس

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، قنات بلده تنها منبع سنتی آب در فردوس است که بیش از هزار  سال فراخوان شرکت در همایش ملی قنات بلده فردوسقدمت دارد.

دبیر همایش ملی قنات بلده فردوس و مدیر صندوق پژوهش و فناوری شرکت لیدکو گفت: این همایش بر اساس تفاهم نامه منعقد شده بین شرکت لیدکو و دانشگاه بیرجند و برای برگزاری جشن ثبت جهانی این قنات برگزار می شود.

آقای ابراهیمی هدف از برگزاری این همایش را استفاده بهینه از آب قنات بلده و حفظ مدیریت سنتی آب قنات با ثبت جهانی آن عنوان کرد و  افزود: "قنات، گردشگری پایدار" ، "ترویج فرهنگ بهره برداری صحیح از قنات" و " آینده نگری و آینده پژوهی قنات" از محورهای برگزاری این همایش است.

دبیر علمی همایش هم گفت :سایت همایش راه اندازی شده و علاقمندان به شرکت تا 10 خرداد مهلت دارند مقالات خود را به آدرس این سایت www.conf.birjand.ac.ir/baladehganat ارسال کنند.

آقای اکبرپور با بیان اینکه پس از ارسال مقالات ، 25 داور از نقاط مختلف کشور این مقالات را داوری می کنند، افزود: نتایج داوری 15 خرداد اعلام خواهد شد و همایش ثبت جهانی قنات، 22 و 23 خرداد در دانشگاه بیرجند برگزار می شود.