سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

فراخوان شرکت در سوگواره عکس عاشورایی طبس - نمایش محتوای خبر

 

 

فراخوان شرکت در سوگواره عکس عاشورایی طبس

هشتمین سوگواره عکس عاشورایی طبس، برای شرکت و ارسال عکس عاشورایی از سراسر خراسان جنوبی فراخوان داد

هشتمین سوگواره عکس عاشورایی طبس، برای شرکت و ارسال عکس عاشورایی از سراسر خراسان جنوبی فراخوان داد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طبس گفت: هشتمین سوگواره عکس عاشورایی با هدف گسترش فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی به ویژه فرهنگ و هنر عاشورایی در جامعه، تحکیم پیوند بین دین و هنر  و به تصویر کشیدن و بیان هنری آن، کمک به ارتقاء و معرفی عکاسان و تشویق عکاسان آماتور و مبتدی برگزار می شود.

علیرضا عصاری  افزود: موضوعات کلی سوگواره شامل سبک زندگی حسینی، جنبه های معنوی واقعه ی عاشورا، آیین های عزاداری و فرهنگ های بومی در هر منطقه، کودکان و خردسالان عاشورا، نذورات، اشک‌ها و خواهش‌ها، پیاده روی اربعین (از نجف تا کربلا)،  تعمیق بخشی نگاه مردم به محرم، شناساندن حادثه ی عاشورا و پیام آن به مردم آزاده ی جهان،  معرفی آداب و رسوم و آیین های سنتی عزاداری در اقصی نقاط کشور، حفظ و ثبت آیین های سنتی برای انتقال به نسل های آینده، و  تجلی نمادها و نشانه ها است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طبس با بیان اینکه حجم فایل ارسالی باید حداکثر ٢ مگا بایت با پسوند JPG باشد، افزود: ویرایش اثر تا جایی که به جنبه استنادی عکس خدشه ای وارد نکند قابل قبول است، همچنین ویرایش عکس‌ها‌ باید به گونه‌ای باشد که عکس از تعریف مستند خارج نشود.

 علیرضا عصاری گفت: هر عکاس می تواند حداکثر 10 قطعه عکس در بخش دوربین عکاسی و ١٠ قطعه در بخش عکس تلفن همراه، تا 15 مهر به این سوگواره ارسال کند.

داوری و اعلام نتایج سوگواره عکس عاشورایی طبس، 25 مهر و  اختتامیه آن دوم آبان است.

وی گفت: شرکت کنندگان می توانند آثار خود را علاوه بر سایت WWW.TabasArt.ir، به دبیرخانه سوگواره به آدرس: خراسان جنوبی – شهرستان طبس گلشن – خیابان ارشاد – اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طبس -کد پستی : ٩٧٩١٩٣٦٣٧٧  ارسال کنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی