سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

فراخوان جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی - نمایش محتوای خبر

 

 

فراخوان جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی

اولین جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا(ع) برای علاقمندان فراخوان داد

اولین جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا(ع) برای علاقمندان فراخوان داد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) برای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فعالیتهای فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت (علیهم السلام) برگزار می شود.
آقای محبی تقویت پیوند ادبیات فارسی با فرهنگ ناب رضوی، گرامیداشت تولید کنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی، کمک به انتشار گسترده و مناسب آثار برتر فرهنگی در زمینه معارف رضوی را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و افزود: سبک زندگی رضوی و ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) از جمله موضوعات جشنواره و شعر سپید و ترانه قالبهای شعری جشنواره است.
وی با بیان اینکه یک شاعر در تمامی بخشهای جشنواره می تواند شرکت کند گفت: شرکت کنندگان در ارسال تعداد آثار بر اساس قالب های انتخابی، حداکثر تا ۵ اثر می توانند ارسال کنند .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه اشعار سپید و ترانه هر کدام توسط داوران تخصصی همان بخش داوری خواهد شد افزود: علاقمندان می توانند آثار خود را تا 10 آبان به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در بیرجند ارسال کنند و دبیرخانه مجاز است از آثار ارسالی به صورتهای مختلف کتاب، نشریه و بولتن استفاده کند، همچنین با حفظ حقوق معنوی صاحبان آثار برگزیده، مجاز به استفاده از آثار در تولیدات موسیقی خواهد بود.
اختتامیه جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی ، همزمان با هفته دوم آذر در بیرجند برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی