رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

فراخوان ثبت نام در جشنواره تئاتر خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

فراخوان ثبت نام در جشنواره تئاتر خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: این جشنواره  با هدففراخوان ثبت نام در جشنواره تئاتر خراسان جنوبی اعتلای هنر تئاتر و گسترش و توسعه ی این هنر ارزشی و ارتقای سطح کمی و کیفی تولیدات نمایشی از طریق تاکید براجراهای عمومی و افزایش مخاطبان تئاتر و رشد کیفی آثار نمایشی برگزار می شود.

آقای نبی زاده با بیان اینک افرادیکه در فاصله زمانی پایان آبان 97 تا پایان مهر 98 حداقل 5 اجرای عمومی داشته باشند می توانند در این جشنواره شرکت کنند، افزود: ملاک تایید اجرای عمومی آثار نمایشی برای شرکت در جشنواره تئاتر استان ، درج اطلاعات آثار نمایشی در زمان مقرر در درگاه جامع سایت ایران تئاتر باذکر دقیق زمان و مکان اجرای عموم می باشد.

وی با بیان اینکه در بخش رقابتی"مسابقه"جشنواره  برگزیدگان آن پس از مرحله ی ارزیابی و انتخاب به دبیرخانه  جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی خواهند شد، گفت: این بخش صرفا اختصاص به آثار و نمایش نامه های ایرانی داردو  متون اقتباسی با ذکر دقیق مشخصات صاحب اصلی اثر ،نوع اقتباس و با اخذ مجوز از نویسنده یا ناشر و مترجم  به صورتی که حقوق معنوی و مادی صاحب اثر حفظ شود می توانند در بخش رقابتی حضور پیدا کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: زمان داوری و بازبینی آثار از سوی دبیرخانه هفته اول آبان اعلام شده است.

آقای نبی زاده افزود: متقاضیان حضور در جشنواره باید مدارک خود را حداکثر تا تاریخ 30 مهر به دبیرخانه جشنواره تئاتر استان واقع در ااداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال نمایند.

وی با بیان اینکه  در بخش جانبی جشنواره آثار داستانی مربوط به فرهنگ بومی با موضوعاتی همچون ایثار و شهادت و یا شعار سال اولویت دارند، گفت: در بخش مسابقه نمایشنامه نویسی علاقه مندان به شرکت می توانند٣ نسخه از آثار خودرا درقالب Word  به همراه یک حلقه سی دی حاوی متن مورد نظر ارائه دهند.

وی گفت: دراین بخش فقط نویسندگان بومی امکان حضور داشته و هرنویسنده می تواند حداکثربا ٣ اثر در  این بخش شرکت کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود:  از١٠ اثر انتخابی هیات داوران کتابچه ی نمایش نامه های منتخب سیزدهمین دوره جشنواره تئاتر چاپ خواهد شد.

وی با بیان اینکه مهلت ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام  تا پایان مهر و مهلت ارسال فیلم یا درخواست بازبینی حضوری تا دهم آبان است گفت: زمان برگزاری سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی 22 تا 24 آبان می باشد.