سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

فراخوان بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه گویی - نمایش محتوای خبر

 

 

فراخوان بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه گویی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت: این جشنوارهفراخوان بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه گویی با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی و  شعار «آینده ساختنی است» با رویکرد «تمرین زندگی» و  محور موضوعی «زندگی من»  به مرحله اجرا در می‌آید.

حمیدی افزود: مرحله نهایی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در ۲ بخش قصه‌گویی صحنه‌ای و ۹۰ ثانیه‌ای آذر امسال برگزار خواهد شد.

وی گفت: بخش صحنه‌ای این جشنواره  شامل مسابقه ملی و بین‌المللی است که شرکت‌کنندگان بخش مسابقه ملی دختران و پسران (نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال)، زنان و مردان (۱۸ سال به بالا) و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‎ها هستند.

 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی گفت: در بخش مسابقه‌ی بین‌الملل بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی برگزیدگان ۲۱ دوره گذشته جشنواره قصه‌گویی در مراحل منطقه‌ای، ملی و بین‌الملل و قصه‌گویان و مجریان دارای سابقه اجرا در رسانه ملی و تئاتر کشور به همراه داوطلبان سایر کشورها می‌توانند شرکت می‌کنند.

حمیدی افزود: مرحله کتاب‌خانه‌ای این رویداد بزرگ فرهنگی نیمه دوم مرداد امسال در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری خراسان جنوبی برگزار می‌شود و نفرات برگزیده این مرحله در مهر با یک‌دیگر در مرحله استانی برای راهیابی به مرحله منطقه‌ای و پس از آن مرحله کشوری به رقابت می‌پردازند.

وی خاطر نشان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در بخش صحنه‌ای می‌توانند برای ثبت‌نام و بارگذاری فیلم قصه‌های خود به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.kanoonfest.ir مراجعه کنند.