سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

فراخوان اولین سوگواره ملی طراحی نشانه های عاشورایی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

فراخوان اولین سوگواره ملی طراحی نشانه های عاشورایی در خراسان جنوبی

فراخوان اولین سوگواره ملی طراحی نشانه های عاشورایی در خراسان جنوبی منتشر شد.

فراخوان اولین سوگواره ملی طراحی نشانه های عاشورایی در خراسان جنوبی منتشر شد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی فراخوان اولین سوگواره ملی طراحی نشانه های عاشورایی را منتشر کرد.

احمد محبی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: این جشنواره با همکاری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال سوگواره طراحی نشانه های عاشورایی را برگزار می کند.

احمد محبی افزود: متقاضیان شرکت در جشنواره برای داوری مرحله اول آثار باید فرم درخواست شرکت در جشنواره را از سایتkhj.farhang.gov.ir بخش خدمات الکترونیک دریافت و تکمیل کرده و همچنین تصویر نمونه آثار خود را از طریق لینکhttp://khj.farhang.gov.ir/fa/home/sog قطعی کنند.

وی با اشاره به اینکه توجه به موضوع سوگواره و دقت در ارسال اثر مرتبط از سوی متقاضیان شرکت در سوگواره ضروری است، افزود: هر هنرمند می تواند حداکثر با ارائه ٧ اثر طراحی نماد یا نشانه در مرحله اول شرکت کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه نگارش و ارائه متنی کوتاه که بیانگر ایده و هدف هنرمند از خلق آثار باشد، الزامی است، گفت: این سوگواره به صورت یک مرحله ای است که تعدادی از آثار تنها برای ارائه در نمایشگاه انتخاب و تعدادی جزو پذیرفته شدگان نهایی خواهند بود.

به گفته محبی، به آثاری که به مرحله نمایشگاه نیز راه یابند گواهی شرکت داده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام، تکمیل فرم شرکت و ارسال تصویر آثار، فقط از طریق پایگاه اطلاع رسانی جشنواره امکان پذیر است، افزود: حجم فایل ارسالی باید حداکثر ٤ مگا بایت با کیفیت ٣٠٠dpi با پسوند jpg و مود RGB باشد.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، تکمیل فرم و ارسال آثار به منزله قبول شرایط و مقررات جشنواره است و با توجه به اینکه اطلاعات فرم ثبت نام و عناوین آثار در تهیه مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، مسئولیت صحت اطلاعات ارسالی بر عهده شرکت کننده است.

محبی طراحی نشانه هایی با موضوع و مفاهیم مرتبط با واقعه عاشورا، اشاعه و ترویج فرهنگ حسینی در بین هنرمندان، آشنایی بیشتر هنرمندان با مسائل و مباحث عاشورا و تولید آثار فاخر در زمینه فعالیت های فرهنگی _ هنری و مذهبی (نشانه و نماد) را از جمله اهداف برگزاری این سوگواره عنوان کرد و افزود: استفاده از آثار تولیدی برای چاپ در کتاب و سایر اقلام انتشاراتی، تبلیغاتی، بانک اطلاعات و برگزاری نمایشگاه تصویر آثار و هرگونه بهره برداری با ذکر نام صاحب اثر برای برگزار کنندگان سوگواره محفوظ است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی