جهش تولید | جمعه، ۴ مهر ۱۳۹۹

غذاهای سبک اما مقوی مخصوص افطار - نمایش محتوای خبر

 

 

غذاهای سبک اما مقوی مخصوص افطار

غذاهای سنگین می تواند روزه دار را با مشکلات گوارشی مواجه کند به همین دلیل می توان از بهترین گلچین های فصل بهار و تابستان برای خوردن در وعده افطار استفاده کرد.

کارشناسان لیستی از غذاهای سبک پیش از صرف وعده کامل افطار را که از سبزی ها و صیفی جات تابستانی می توان پخت را به روزه داران برای کسب انواع ویتامین ها و بهره مندی از خواص سبزی های این فصل پیشنهاد می کنند.

گفتنی است، سیر خردشده به همراه روغن زیتون و میگو یک خوراک سبک تابستانی است و می‌تواند انرژی، پروئتین و اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 را در بدن فرد ایجاد کند.

از جمله دیگر غذاهای سبک وعده اول افطار می توان به ماهی قزل آلای سرخ شده به همراه یک قاشق چایخوری عسل، آویشن و روغن زیتون به عنوان سس اشاره کرد که می تواند گرسنگی را سریع برطرف کند.

دلمه فلفل پرشده با گوشت، برنج، عدس، لپه، سبزی و پیاز هم می تواند ویتامین های ضروری بدن را تامین کند و انرژی فراوان برای روزهای آتی ماه رمضان ایجاد کند.

انجیر تازه خرد شده در سالاد به همراه پنیر نیز می تواند در سفره های ماه رمضان ارزش تغذیه ای بالایی داشته باشد و سلامت روزه دار را افزایش دهد.

شاتوت، تمشک، توت فرنگی، سیب، توت سفید، انبه، انگور، خیار، زرد آلو، طالبی و سایر میوه های نوبرانه بهار و تابستان برای حفظ انرژی و توان روزه دار در روزهای بلند و تامین آب مورد نیاز بدن روزه دار می توانند نقشی مکمل داشته باشند و باعث سلامت روزه دار شوند.

پس از صرف این وعده اول و گذشت حدود 20 دقیقه روزه دار می تواند غذاهای سنگین تر مصرف کند و مطمئن باشد که دچار مشکلاتی چون تغییر اجابت مزاج، رفلاکس اسید معده به مری نمی شود.

منبع: وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران