جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

غبارروبی 600 مسجد خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

غبارروبی 600 مسجد خراسان جنوبی

alt

همزمان با دهه تکریم و غبارروبی مساجد  600 مسجد خراسان جنوبی غبارروبی می شوند

مسئول رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با بیان اینکه دهه آخر ماه شعبان هر ساله به عنوان دهه غبارروبی مساجد در سراسر کشور نامگذاری شده است تا مساجد برای برپایی مراسم ماه مبارک رمضان خود را آماده کنند گفت : در این دهه 3 مسجد "توحید، صدیقه طاهره(س) و سید الشهدا(ع)" همزمان با اواخر شعبان با حضور مسئولان غبارروبی خواهند شد  و تمامی مساجد که دارای امام جماعت مستقر هستند با حضور خودجوش مردم و هیات امناء غبارروبی می شوند.

حجت الاسلام  صادقی خواه با تاکید بر اینکه پاکی و طهارت ظاهری و حتی باطنی فصل مشترک تمامی آیین‌های بندگی در اسلام است،افزود : این موضوع حکایت از بسترسازی یک زندگی بهداشتی، چه در بعد جسمانی و چه در بعد روانی دارد و مسجد، مکان مقدس اجتماع اسلامی مشروط به ورود با طهارت است که گویای این فرهنگ متعالی است.

مسئول رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی از در اختیار قرار گرفتن مواد گندزدایی، مایع دستشویی و... از طریق مرکز بهداشت استان برای  مساجد خبرداد و تصریح کرد :  مردم استان می توانند  با حضور خودجوش و پرشور خود در مراسم غبارروبی مساجد، ضمن شرکت در این مراسم معنوی خود را برای ورود به ضیافت الهی آماده کنند.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی