سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

عینک آفتابی موثر در کاهش پف زیر چشم - نمایش محتوای خبر

 

 

عینک آفتابی موثر در کاهش پف زیر چشم

دکتر کی‌پور، استفاده از عینک‌های آفتابی مناسب را در کاهش پف زیر چشم ضروری دانست.

دکتر کی‌پور، اپتومتریست ، گفت: اصولاً برای کاهش طبیعی پف و چروک زیر چشم باید در درجه اول به اصلاح سبک زندگی و نیز رعایت الگوهای تغذیه سالم مبادرت کرد.

وی افزود: استفاده از کرم‌های محافظت کننده در برابر نور خورشید نیز موثر می‌باشد، این کرم‌ها باید حاوی Spf30، اکسید تیتانیوم و زینک باشند و تمامی نواحی پیرامون چشم را بپوشانند، علاوه بر آن تغذیه غذاهای غنی از ویتامین D نظیر شیر، تخم‌مرغ، پنیر و همچنین غذاهای حاوی ویتامین A مثل هویج و اسفناج نیز در جلوگیری از ایجاد چروک یا حالت پف کردگی در زیر چشم موثر هستند.

وی، تصریح کرد: غذاهای دریایی غنی از امگا 3 توام با استفاده از آب‌میوه‌ها در وعده صبحانه در تامین ویتامین روزانه کمک می‌کند، بیش از هرچیز استراحت و خواب کافی و نوشیدن آب به اندازه مناسب و پرهیز از استعمال دخانیات یا نوشیدنی های الکلی و استفاده از عینک‌های آفتابی استاندارد در کاهش چروک و پف چشم تاثیر گذار می باشند.

وی، در پایان گفت: تغذیه پوست و محافظت کامل از چشم در برابر عوامل محرک از قبیل نور خورشید از طریق خون رسانی بیشتر می‌تواند صورت بگیرد، علاوه بر این موارد محدود کردن مصرف نمک درکاهش پف و چروک زیر چشم در وعده غذای شام الزامی است

منبع : وب سایت رسمی باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران