سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

عید فطر، عید انسانیت و بندگی - نمایش محتوای خبر

 

 

عید فطر، عید انسانیت و بندگی

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان در خطبه‌های نماز عید سعید فطر بیرجند با بیان اینکه عید فطر، عید انسانیت و بندگی و روز شکوفایی انسان است گفت: کمترین پاداش عید فطر برای روزه داران بخشایش گناهان گذشته آنهاست.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی افزود: عید واقعی هنگامی است که به نهایت کمال برسیم و زمینه لازم را برای فرج امام زمان (عج) فراهم کنیم.

وی با تاکید بر پرورش خوبی ها و فضایل و الگوگیری از سیره ماه مبارک رمضان، گفت: باید تصمیم بگیریم بعد از یک ماه روزه داری، سیره این ماه را، راه و روش زندگیمان در طول سال قرار دهیم.

سخنرانان نماز عید سعید فطر در شهرستانهای استان نیز عید فطر را نماد وحدت وهمدلی و گردهمایی بزرگ مسلمانان دانستند و با اشاره به آثار حسنه این ماه پربرکت در زندگی  مسلمانان  بر تداوم سیره اخلاقی این ماه در سایر ماه های سال تاکید کردند.

خطیبان نماز عید فطر همچنین پرداخت زکات فطریه را تکمیل کننده روزه و روزه داری دانستند و بر دستگیری از نیازمندان، اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و حفظ روحیه استکبار ستیزی  تاکید کردند.

حجت الاسلام حسینی، امام جمعه اسدیه نماز عید فطر را نماد وحدت و همدلی و گردهمایی بزرگ مسلمانان دانست  و افزود: نباید اجازه دهیم که دشمن با ایجاد تفرقه، اتحاد مسلمانان را از بین ببرد.

حجت الاسلام اصفهانی، امام جمعه قاین با اشاره به موضع غرب در مقابل ایران در مذاکرات هسته ای اخیر گفت: نرمش سیاسی استکبار در برابر جمهوری اسلامی نتیجه ارزشمند پایداری ملی و افزایش اعتبار و اقتدار ایران اسلامی است.

حجت‌الاسلام مهاجریان مقدم، امام جمعه طبس گفت: توافق هسته‌ای بعد از سال‌ها گفتگو حاصل شده و اکنون، مسئولان مراقب باشند تا دروازه‌های کشور برای ورود محصولات خارجی کنترل شود  و مردم بیشتر از تولیدات داخلی استفاده کنند.

حجت الاسلام شمس الدین، امام جمعه بشرویه با بیان اینکه پرداخت زکات فطریه تکمیل کننده روزه و روزه داری است گفت: پرداخت فطریه افزایش رزق و روزی را سبب می شود.

حجت الاسلام خزاعی، امام جمعه نهبندان با اشاره به پیشرفت 50 درصدی روند ساخت  مصلای امام علی(ع) این شهر، بر تسریع در ساخت آن با کمک مردم و خیران تاکید کرد .

حجت الاسلام بابایی امام جمعه فردوس، با اشاره به لزوم اجرای فریضه امر به  معروف و نهی از منکر درجامعه  گفت: خانواده ها به مسائل اطراف خود بی‌تفاوت نباشند و جوانان خود رادر مسیر درست راهنمایی کنند و ازدواج را برای آنان آسان بگیرند.

حجت الاسلام سنجری امام جمعه سربیشه، دستگیری از نیازمندان، نظم در امور، حضور پرشور در و کم شدن بزهکاری را از آثار حسنه ماه مبارک رمضان دانست و خواستار تداوم آنها در سایر ماههای سال شد.

حجت الاسلام شاه بیکی امام جمعه خوسف گفت: همواره باید روحیه استکبارستیزی در بین ملت ما باشد، زیرا این امر برای ما ریشه دینی و انقلابی دارد.

حجت الاسلام مرتضایی نیا، امام جمعه حاجی آباد، انس با قران در ماهی که همه درها بسوی خداوند گشوده بود را سرمایه ای بزرگ دانست و گفت باید قدر این سرمایه را بدانیم و آن در همه مراحل زندگی خود جای دهیم.

حجت الاسلام نجمی پور، امام جمعه سرایان، با تاکید بر رعایت تقوا و گذشت در زندگی گفت:  پس از پایان ماه رمضان باید سعی کنیم تا فضائل  و حالاتی که در این ماه مبارک به دست آوردیم را حفظ کنیم.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی