جهش تولید | شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹

عید انقلاب - نمایش محتوای صدا

 

 

عید انقلاب

Loading the player...
عید انقلاب

با شروع دهه فجر، خاطرات ملت ایران از روزهای بهمن 57 بار دیگر مرور می شود و سی و هفت سال است که مردم این ایام و پیروزی با شکوه را گرامی می دارند. شبکه استانی صدای خراسان جنوبی نیز به منظور یادآوری روزهای خاطره انگیز انقلاب، تبیین علل پیروزی انقلاب و به ویژه نقش مردم و رهبری در این پیروزی، لزوم پاسداشت ارزش ها و دستاوردهای انقلاب، بیان خاطرات مردم استان از روزهای انقلاب و ایجاد وحدت و همدلی بیشتر در میان آنان ویژه برنامه عصرگاهی «عید انقلاب» را تولید و پخش خواهد کرد.

محوریت ویژه برنامه عید انقلاب «تبیین رمـز پیروزی انقلاب و انعکـاس دستاوردهای آن در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... » است.

برنامه به مدت 74 دقیقه و به صورت زنده تقدیم هم استانی های عزیز می شود . در هر برنامه چهره های انقلابی، فعالان عرصه انقلاب و دست اندرکاران امور استان در برنامه حضور داشته و به بیان خاطرات خود از روزهای انقلاب می پردازند . همچنین دستاوردهای انقلاب در عرصه های فرهنگی، هنری، اقتصادی، اجتماعی و ... مطرح می شود.

در هر برنامه حداقل 2 گزارش مردمی وجود دارد که به بیان خاطرات مردم از روزهای انقلاب می پردازد. انعکاس دستاوردهای انقلاب از دیدگاه مردم نیز از دیگر محورهای گزارش هاست. در این گزارش ها به شهرستان های استان توجه ویژه ای می شود. همچنین گزارش های گزارشگران افتخاری از شهرها و روستاهای استان پخش خواهد شد که به بیان خاطرات انقلاب از منطقه خود می پردازند. مجریان برنامه نیز با مسئولان استانی در زمینه عملکرد سازمان ها و نهادها، افتتاح پروژه ها در ایام دهه فجر و انعکاس دستاوردهای انقلاب گفتگوی تلفنی خواهند داشت.

از دیگر بخش های برنامه، دو نمایش کوتاه رادیویی است که بر اساس «حوادث انقلاب و خاطرات روزهای انقلاب به ویژه در استان و شهرستانهای استان» تولید و پخش می شود. همچنین داستان هایی کوتاه براساس وقایع و خاطرات انقلاب، نیز قرائت می شود.

به صورت روزانه مسابقه ای تلفنی برای مخاطبان پیش بینی شده که سؤالات مسابقه درخصوص تاریخ انقلاب اسلامی در استان، شهدای انقلاب در استان و ... خواهد بود. آیتم روزشمار تقویم انقلاب نیز به صورت روزانه تولید و پخش می شود که در آن به اتفاقاتی که در استان و کشور در ایام انقلاب رخ داده پرداخته می شود.

در هر برنامه به منظور آشنایی مخاطبان با تاریخ انقلاب اسلامی و تشویق به مطالعه بیشتر، یک کتاب با موضوع انقلاب توسط گوینده معین معرفی می شود. در بخشی با عنوان "مردان بی ادعا" به معرفی شهدای انقلاب در استان پرداخته می شود. رویدادهای دهه فجر در استان از زبان گویندگان اعلام می گردد. در هر برنامه یک بسته صوتی با استفاده از کلام مردم و بزرگان، موسیقی با کلام و بی کلام و افکت پخش می شود. از سرودها و موسیقی های یادآور روزهای انقلاب و همچنین سرودها و موسیقی های حماسی و میهنی نیز در طول برنامه استفاده خواهد شد.

ارتباط تلفنی با گزارشگران سایر مراکز استان ها نیز در کنداکتور برنامه قرار دارد.

تعداد 12 ویژه برنامه عید انقلاب تولید خواهد شد که شما هم استانی های عزیز می توانید از 11 تا 22 بهمن ماه ، در ساعت 17:30 هر شب شنونده این ویژه برنامه از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) باشید.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگی ویژه برنامه عید انقلاب را «مجتبی عربی» برعهده دارد. سایر عوامل تولید این برنامه نیز عبارتند از:

گویندگان: فرنود فولادی و الهام خزائلی

گزارشگر: مسعود خسروی، خبرنگاران آزاد شهرستانها و گزارشگران افتخاری

نویسنده: فاطمه حسینی فر

صدابردار: هانیه پیرامی ، ام البنین عنایتی

گروه نمایش: فاطمه حسینی فر ، هانیه پیرامی ، احمد حسینی مقدم ، مهدی حقگو ، علی وفایی