جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

عید انقلاب - نمایش محتوای صدا

 

 

عید انقلاب

Loading the player...
عید انقلاب

دهه فجر ، روزهایی ماندگار و فراموش ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ ماست ، روزهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران . انقلابی که رساترین فریاد تاریخ ، یعنی حضرت امام خمینی (ره) ، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند . انقلابی که مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی بود که در آن عده ای قلیل ، با اعتقادی وسیع و راسخ ، نیروهای کفر و باطل را شکست دادند و چشم قدرتمندان را خیره ساختند .

دهه فجر ، فرصتی است تا در کنار برگزاری جشن بزرگ پیروزی انقلاب ، علل و عوامل موثر در این پیروزی نیز بررسی و تبیین گردد . به همین سبب شبکه استانی صدای مرکز خراسان جنوبی نیز ویژه برنامه ای با عنوان « عید انقلاب » را تدارک دیده است . این ویژه برنامه با محوریت « تبیین رمـز پیروزی انقلاب و انعکـاس دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه های فرهنگی ، اجتماعی و ... » ، از تاریخ 11 لغایت 21 بهمن ماه ، به صورت زنده تولید و پخش می شود .

برنامه در هر روز موضوعی خاص دارد که در قالب بخش های مختلف و از جمله بخش کارشناسی به بررسی آن می پردازد . در هر برنامه مهمانانی از اقشار مختلف جامعه ، حضور داشته و به بیان خاطرات خود از دوران انقلاب می پردازند . مجری برنامه با مسئولان استانی ارتباط تلفنی برقرار کرده و در خصوص عملکرد سازمان ها ، نهادها ، افتتاح پروژه ها در ایام دهه فجر و انعکاس دستاوردهای انقلاب و جشن های انقلاب در استان اطلاع رسانی خواهد کرد .

از دیگر بخش های برنامه می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

- نمایش : در هر برنامه دو نمایش کوتاه رادیویی ، هر یک به مدت 6 دقیقه تولید و پخش خواهد شد که به موضوع حوادث انقلاب و خاطرات روزهای انقلاب می پردازد .

- گزارش : در هر برنامه حداقل دو گزارش مردمی وجود دارد که به بیان خاطرات مردم از روزهای انقلاب می پردازد . همچنین انعکاس دستاوردهای انقلاب از دیدگاه مردم نیز از محورهای گزارش هاست .

- داستانک : این بخش داستان هایی کوتاه بر اساس خاطرات انقلاب است .

- مسابقه تلفنی : در هر قسمت ، مسابقه ای به صورت تلفنی برای مخاطبان پیش بینی شده که سؤالات مسابقه درخصوص تاریخ انقلاب اسلامی در استان ، شهدای انقلاب در استان و ... خواهد بود .

- روزشمار انقلاب : در هر برنامه ، روزشمار تقویم انقلاب و اتفاقاتی که در روزهای بهمن 57 در کشور و استان رخ داده است ، بیان می شود .

- معرفی کتاب : در هر برنامه به منظور آشنایی مخاطبان با تاریخ انقلاب اسلامی و تشویق به مطالعه بیشتر یک کتاب با موضوع انقلاب معرفی خواهد شد .

- گزارشگران افتخاری : در این بخش گزارش های گزارشگران افتخاری از شهرها و روستاهای استان پخش خواهد شد که به بیان خاطرات انقلاب از منطقه خود می پردازند .

- سرودها و موسیقی های انقلابی نیز در برنامه پخش خواهد شد .

شما هم استانی های عزیز می توانید در ساعت ؟ روزهای 11 لغایت 21 بهمن ماه ، شنونده این برنامه از شبکه استانی صدای مرکز خراسان جنوبی باشید .

تاریخ تولید: 1393

تهیه کننده : مجتبی عربی / اکرم صادقی

گویندگان :  مسعود حسنی ، الهام خزائلی

گزارشگر : مسعود خسروی

نویسنده : فاطمه حسینی فر

گروه نمایش : مهدی حقگو ، فرشته بهمن زاده ، زهرا کاووسی ، هانیه پیرامی

صدابردار : مهدی امیرآبادیزاده ، نبی الله نبی پور ، محمد حسین برهانی ، ام البنین عنایتی