رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

عید آسمانی - نمایش محتوای صدا

 

 

عید آسمانی

    

  تهیه کنند گی  عید آسمانی را « مهدی امیرآبادی زاده   » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گویندگان : مسعود حسنی ،علی جویا (مرکزخراسان جنوبی ) و وحیده نوکندی (مرکز سیستان ولوچستان ) 

نویسنده  :فاطمه حسینی فر

گزارشگر: سیدمهدی ابراهیمی 

بخوان! به شکرانه توحید. بخوان! به شکرانه این عید! بخوان، به پاس سرافرازی ‏ات در بندگی و خاکساری حضرت حق (جلّ جلاله)، بخوان: « اَللّهُمَّ اَهْلَ الْکِبرِیآءِ وَ الْعَظَمَةِ، وَ اَهْلَ الْجُودِ وَ الْجَبَرُوتِ ... ».

عید آسمانی  عنوان برنامه ای است که به مدت 120 دقیقه  به طور زنده در عصر روز عید فطر وعصر روز پس از آن بصورت اجرای مشترک بین استان خراسان جنوبی واستان سیستان وبلوچستان پخش می شود وبه این منظور حداقل یک نفر از گویندگان استان سیستان وبلوچستان مهمان این برنامه خواهند بود.

از آنجایی که عید سعید فطر عالی ترین آیین فرح بخش اسلامی است، این برنامه می تواند انعکاس دهنده اقبال عمومی نسبت به اهمیت عید سعید فطر اعم از آیین عفو و بخشش، فطریه دادن و سایر اعمال این روز باشد. در این برنامه موضوعاتی چون: "سنت حسنه صله ارحام، تکریم سالمندان، افزایش میل به مودت، اعتنا به حق الناس و تمرین عفو و بخشودگی، پایان قهر و آشتی، از سرگیری روابط دوستانه، بخشش در گذشتگان و جبران حق الناس و ... "مورد توجه و قابل پرداخت است.

برنامه دارای دو نفر گوینده (آقا و خانم) است که در فضایی شاد و مفرح معنوی به اجرای برنامه می پردازند و در خصوص عید فطر و صله ارحام و ... صحبت می­کنند. آیتم های برنامه عبارتند از:

- آرم برنامه: که با استفاده از موسیقی فاخر خواهد بود.

- کارشناسی: کارشناس مذهبی به صورت حضوری یا تلفنی در خصوص برکات عید سعید فطر و اعمال مربوط به این روز صحبت می­کند. همچنین کارشناس فرهنگ مردم از استان سیستان وبلوچستان نیز در خصوص آداب ورسوم عید فطر در آن استان صحبت خواهند کرد.

-گزارش: گزارشگر برنامه با حضور در شهر بیرجند به انعکاس شور و نشاط مردم در روز عید می­پردازد. همچنین گزارشهایی از مرکز سیسنتان وبلوچستان نیز پخش خواهد شد که ترجیحا ضبطی خواهد بود.

- گزارش شهرستان ها: با برخی از گزارشگران شهرستان های مهمتر استان ارتباط تلفنی برقرار می شود و از حال و هوای عید فطر در آن شهرستان اطلاع رسانی می­گردد.

- نمایش: تعداد 2 نمایش شاد و مفرح در برنامه پخش می­گردد. مدت هر نمایش حدود 6 دقیقه است.

- اجرای موسیقی زنده: در هر برنامه از یک گروه بومی برای اجرای موسیقی زنده استفاده خواهد شد.

- بسته های صوتی تبریک مردم.

- سرود و ترانه: سرودها و ترانه­های متناسب با عید فطر که به فضای شاد برنامه نیز کمک می کند؛ پخش می شود.از موسیقی محلی هر دو استان استفاده خواهد شد.

- مسابقه: مسابقه ای به صورت تلفنی برای مخاطبان در برنامه پیش بینی شده که در آن مخاطبان به سؤالاتی که عموماً مذهبی هستند پاسخ می­دهند.به چهار نفر از برندگان هر برنامه به هر نفر مبلغ 500000 ریال از سوی مرکز اعطا می گردد.

- تلفن ها و پیامک مخاطبان: تلفن ها و پیامک­های مخاطبان با محوریت عید فطر در فواصل برنامه پخش خواهد شد.

- ارتباط با استان های دیگر: برای اطلاع رسانی از حال و هوای عید فطر در استان های دیگر، ارتباط تلفنی با گزارشگران آن استان ها برقرار می شود.

مدت زمان برنامه عید آسمانی 120 دقیقه است و روز جمعه وشنبه (25و26 خرداد97 ) تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 17:30شنونده  این برنامه باشید.

 

 

سال تولید: 1397