رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

عیدبندگی - نمایش محتوای صدا

 

 

عیدبندگی

 

تهیه کنند گی   عید بندگی  را « علی جعفری جم   » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گویندگان : الهام نیک بین ومسعود حسنی

نویسنده  : فاطمه حسینی فر

گزارشگر: مسعود خسروی

 

عید قربان جلوه گاه تعبّد و تسلیم ابراهیمیان حنیف است، و فصل قرب مسلمانان به خداوند، در سایه عبودیّت.

عید قربان فصل قربانی کردن عزیزها در آستان «عزیزترین» یعنی خداست. عید قربان مجرای فیض الهی و بهانه عنایت رحمانی به بندگان مؤمن و مطیع است. و هر کس بتواند رضای خویش را فدای رضای حق کند، از خواسته دل در راه خواسته خدا چشم بپوشد، و از داشته ها و خواسته ها بگذرد، به مرز عبودیت می رسد.

«قربانی» وسیله قرب به خداست و عید قربان روز تقرّب به پروردگار است. روز رها شدن از تعلّقات قربانی کردن تمنیّات در پیش پای اراده الهی است.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه « عید بندگی » را برای گرامیداشت عید بزرگ قربان تدارک دیده است . رویکرد اصلی این برنامه « تبیین فلسفه قربان و شان نزول آن و ضرورت تبعیت کامل از فرمان الهی و گذشتن از همه چیز برای خدا » است .

مدت زمان برنامه 2 ساعت است و فضای آن شاد و مفرح و مبتنی بر مسائل اخلاقی و اسلامی است . برنامه بخش های متنوعی همچون : گزارش تبریک مردمی ، اطلاع رسانی و تهیه گزارش از جشن های مردمی در روز عید قربان در بیرجند و شهرستانها ، دو بخش نمایش کوتاه رادیویی ، مسابقه پیامکی ، تلفن های و پیامک های مخاطبین است .

با کارشناس مذهبی برنامه به صورت تلفنی ارتباط برقرار خواهد شد که در خصوص فلسفه عید قربان ، پیام های آن و اهمیت بزرگداشت آن در نزد مسلمانان صحبت خواهد کرد . کارشناس فرهنگ عامه نیز در استودیو حضور داشته و در خصوص آداب و رسوم و فرهنگ عامه مردم استان خراسان جنوبی در عید قربان صحبت خواهد کرد . پخش سرودها و موسیقی های شاد متناسب با این مناسبت نیز از دیگر بخش های برنامه خواهد بود .

مدت زمان برنامه عندلیبان  120 دقیقه است و روز چهارشنبه 31/5/97 تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 10:00  شنونده  این برنامه باشید.

سال تولید: 1397