جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

عیدانه - نمایش محتوای صدا

 

 

عیدانه

تهیه کنندگی ویژه برنامه «عیدانه» را «معصومه اسماعیل زاده» بر عهده دارد و سایر عوامل گروه تولید برنامه عبارتند از:

مجری: سمیرا عاطفی فر+ فرشید جعفری

گزارشگران: سیدمهدی ابراهیمی و خبرنگاران آزاد شهرستانها

صدابردار: مهدی امیرابادیزاده

نویسنده: فاطمه حسینی فر

نیمه شعبان، سالروز ولادت امام زمان (عج) است. روزی که در ذهن همه شیعیان به عنوان یکی از بزرگ ترین روزها ثبت شده است. در این روز مردم دسته دسته در جشن ها و میهمانی ها و مراسم هایی که به این مناسبت در سطح کشور برگزار می شود شرکت می کنند.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) نیز در راستای نهادینه سازی و ارتقاء معرفت و ایمان روشن بینانه به مهدویت و ایجاد لحظاتی شاد و مفرح در روز نیمه شعبان، ویژه برنامه «عیدانه» را تدارک دیده است.

این برنامه به مناسبت سالروز ولادت امام زمان (عج) در عصر این روز و با موضوع "نیمه شعبان" تولید می شود که به موضوعاتی مانند فرهنگ انتظار، فلسفه انتظار، جشن های نیمه شعبان و ... پرداخته خواهد شد. برنامه دارای دو نفر گوینده است که در فضایی شاد و مفرح به اجرای برنامه می پردازند. بخش های مختلف برنامه عبارتند از:

- کارشناس مذهبی: با کارشناس مذهبی ارتباط تلفنی برقرار شده و در مورد فرهنگ انتظار و ویژگی های منتظران واقعی صحبت خواهد شد.

- کارشناس فرهنگ عامه: کارشناس فرهنگ عامه درخصوص آیین ها و آداب و رسـوم مـردم استان در این ایام صحبت خواهد کرد.

-گزارش: گزارشگر برنامه با حضور در جمع مردم بیرجند به انعکاس جشن های مردمی در روز نیمه شعبان می پردازد. همچنین با تعدادی از خبرنگاران شهرستانها ارتباط تلفنی برقرار و از حال و هوای شهرستانها در عصر روز نیمه شعبان اطلاع رسانی خواهد شد.

- مهمان حضوری: یک نفر شاعر در برنامه حضور دارد و به شعرخوانی در مورد انتظار می پردازد.

برقراری ارتباط با مراکز مذهبی مانند مشهد، شیراز و قم، برقراری ارتباط با معاون فرهنگی آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع، مسابقه تلفنی و پیامکی با محوریت انتظار، تلفن ها و پیامک های مخاطبان، موسیقی باکلام و بیکلام، بسته صوتی و نمایش های کوتاه از دیگر بخش های برنامه است.

مدت زمان ویژه برنامه «عیدانه» 120 دقیقه است و در ساعت 17:00 روز جمعه (22 اردیبهشت) به صورت زنده و مستقیم تقدیم هم استانی های عزیز خواهد شد.

سال تولید: 1396