رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

عیدانه شبکه خاوران در عید سعید فطر - نمایش محتوای خبر

 

 

عیدانه شبکه خاوران در عید سعید فطر

عیدانه شبکه خاوران در عید سعید فطر

با پایان یافتن ماه مبارک رمضان و فرارسیدن عید سعید فطر شبکه استانی خاوران ویژه برنامه های شاد و مفرحی را تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی ،

ویژه برنامه « صبح خاوران» ویژه عید فطر در دو قسمت 90 دقیقه ای روزهای جمعه و شنبه 25 و 26 خرداد ماه جاری از شبکه خاوران به روی آنتن می رود.

تهیه کنندگی این ویژه برنامه بر عهده «غلامرضا شاهانی»  و کارگردانی آن بر عهده «امید واحدی فر» و«سید علی اصغر طهماسبی» است.

رویکرد برنامه اثرگذاری بر رفتار اجتماعی و ایجاد روحیه نشاط و شادابی و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی در جامعه است.

آیتم های زنده برنامه شامل پخش موسیقی زنده ،حضور کارشناس تغذیه ،کارشناس مذهبی ،کارشناس فرهنگ عامه و کارشناس پلیس راهور می باشد.

طرز غزل ،گزارش مردمی ،قاب شما،نماهنگ،حدیث روز و معرفی شهید نیز از جمله آیتم های ضبطی برنامه نیز خواهد بود.

ویژه برنامه «عید مهربانی» نیز از سیمای خاوران با تهیه کنندگی و کارگردانی «احمد نیک فرجام» با رویکرد ماه رمضان ،ماه مهربانی ،ایثار،گره گشایی از کاردیگران و کمک به نیازمندان به مدت 60 دقیقه در دوقسمت در شبهای جمعه و شنبه 25 و 26 خرداد ماه جاری به روی آنتن می رود.

کارگردان تلویزیونی این برنامه « امین کاشرفی» است.

ویژه برنامه سفره قندی با موضوع « شاد زیستن»  26 خرداد ماه با حضور « دکتر بهنام فر» (کارشناس آداب و رسوم و سنن اعیاد اسلامی) و «خانم پوریانژاد» (کارشناس شیرینی پزی) از شبکه خاوران پخش می شود .

در این ویژه برنامه علاوه بر بخش کارشناسی و پلاتوی مجری، آیتم های نماهنگ، وله ها و گزارش تبریک مردم نیز به مناسبت می پردازند.

همچنین در برنامه ای با عنوان« سخنرانی ها» نیز خطبه های نماز عید فطر در شهرستان بیرجند ضبط می شود.

ویژه برنامه عصر گاهی با عنوان« عید آسمانی» از رادیو خراسان جنوبی به مدت 120 دقیقه به طور زنده در عصر روز عید فطر و عصر روز پس از آن بصورت اجرای مشترک بین استان خراسان جنوبی و سیستان وبلوچستان از ساعت 17:30 تا 19:30به روی آنتن می رود.

در این ویژه برنامه « نوکندی» از گویندگان استان سیستان وبلوچستان مهمان این برنامه خواهد بود.

تهیه کنندگی برنامه بر عهده « مهدی امیرآبادی زاده» است.

ویژه برنامه « عید آسمانی» به موضوعاتی مانند سنت حسنه صله ارحام، تکریم سالمندان، افزایش میل به مودت، اعتنا به حق الناس و تمرین عفو و بخشودگی، پایان قهر و آشتی، از سرگیری روابط دوستانه، بخشش در گذشتگان و جبران حق الناس می پردازد.

برنامه دارای دو نفر گوینده (آقا و خانم) است که در فضایی شاد و مفرح معنوی به اجرای برنامه می پردازند و در خصوص عید فطر و صله ارحام و ... صحبت می­کنند. آیتم های برنامه شامل آرم برنامه،کارشناسی،گزارش، گزارش شهرستان ها،نمایش، موسیقی ، بسته های صوتی تبریک مردم،سرود و ترانه،مسابقه،تلفن ها و پیامک مخاطبان،ارتباط با استان های دیگر می باشد.

برنامه « عطر اجابت» نیز با اجرای مشترک در صبح روز عید فطر و صبح روز بعد25 و 26 خرداد ماه جاری از ساعت 10 تا 12 به مدت 120 دقیقه به طور زنده پخش می شود.

تهیه کنندگی این برنامه بر عهده« احمد حسینی» است.

هدف و رویکرد اصلی برنامه "حفظ ثمرات و دستاوردهای ماه مبارک رمضان در طول سال" است.

این برنامه تلاش می کند در فضایی شاد و مفرح، لحظات معنوی و نشاط آوری را در روز عید فطر و روز تعطیل پس از آن برای مخاطبان فراهم سازد.

در این برنامه به موضوعاتی از جمله "سنت حسنه صله ارحام، تکریم سالمندان، افزایش میل به مودت، اعتنا به حق الناس، تمرین عفو و بخشودگی، آشتی کردن، از سرگیری روابط دوستانه و بخشش در گذشتگان و ..."پرداخته می شود.

آیتم های برنامه شامل آرم برنامه،کارشناسی،نمایش،گزارش،سرود و ترانه، تلفن ها و پیامک،بسته های صوتی،ارتباط تلفنی با معاون فرهنگی آستان مقدس حسین ابن موسی الکاظم(ع) در مورد برنامه های این مکان مذهبی در این ایام ،پخش پیام تبریک نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر ،گزارش شهرستان ها و ارتباط با استان های دیگر می باشد.