رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

عیادت فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از محیط بان قائنی - نمایش محتوای خبر

 

 

عیادت فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از محیط بان قائنی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، سرهنگ محبت خانی سلام رئیس سازمان محیط زیست کشور را بهعیادت فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از محیط بان عبدالله اسدی برون محیطبان اسدی که چند روز پیش توسط شکارچی متخلف زخمی شده بود ابلاغ کرد.

وی گفت: اولویت اول سلامت محیطبان ما است و خوشبختانه روند درمان محیطبان خوب بوده و وضعیت محیطبان رو به بهبودی است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور افزود: تمام تلاش خود را برای درمان محیطبان اسدی انجام خواهیم داد و در اسرع وقت با نظر پزشک معالج وی را به یکی از بهترین بیمارستانهای تهران  منتقل خواهیم کرد.

سرهنگ محبت خانی افزود: اولویت دوم ما دستگیری فرد متخلف است که با همکاری نیروی انتظامی توانستیم سرنخ  های خوبی بدست آوردیم و بزودی فرد  متخلف را دستگیر و تحویل مقامات قضایی خواهد شد.

وی گفت: در روز ملی محیطبان ، همه محیطبانان و اعضای خانواده های شان بیمه جامع تکمیلی و مسئولیت شده اند.

سرهنگ محبت خانی در خصوص کمبود نیروی محیطبان افزود: برای رفع کمبود در دو موضوع دنبال می شود که با استفاده از نیروی سرباز این کمبود را جبران می کنیم .

 وی ابراز امیدواری کرد: تا 10 سال متوالی هر سال 300 محیطبان از طریق آزمون و مصاحبه و تست های ورزش را استخدام و 50 درصد کمبود محیطبان را تا 10 سال آینده جبران کنیم.

عبدالله اسدی برون از محیط بانان شهرستان قاین 22 مرداد در جریان گشت و کنترل در مناطق و زیستگاه های حیات وحش این شهرستان متوجه حضور یک نفر شکارچی غیرمجاز شد که هنگام رودررویی با شکارچی متخلف ، متاسفانه شکارچی متخلف اقدام به تیراندازی با اسلحه ساچمه زنی به سمت محیط بان کرد.