حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲ فروردین ۱۳۹۸

عندلیبان - نمایش محتوای صدا

 

 

عندلیبان

تهیه کنند گی برنامه «عندلیبان»  را « محمد کاراژیان  » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گوینده : محمدرضا زمانی پور  

نویسنده:  محمد کاراژیان

نریتور : سمیرا عاطفی فر

عندلیب .( ع َ دَ )(ع اِ) هزاردستان که به آوازهای رنگارنگ بانگ کند. و آن را عندبیل نیز گویند  لغت‌نامه دهخدا

خوشا و خرما وقت حبیبان
                                                       ببوی صبح و بانگ  عندلیبان .                         ( سعدی )

 

با توجه به نیاز مخاطبان رادیو به پخش شعر و موسیقی و ضرورت ایجاد فضایی عارفانه و شاعرانه در بعضی از ساعات روز مانند ابتدای صبح و ساعات پایانی شب، وجود برنامه­ای با محوریت شعر و موسیقی ضروری به نظر می­رسد.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی برنامه ای با عنوان «عندلیبان » را در دستور کار تولید قرار داده و قرار است تا پایان سال جاری به صورت ضبطی تولید وپخش شود.

این برنامه دارای یک گوینده است که لحنی ادبی و آهنگین  دارد و به اجرای برنامه می­پردازد. متن برنامه به طور کلی در خصوص یکی از هنرمندان بزرگ کشور است که در عرصه شعر و موسیقی از قبیل شاعری، آهنگسازی، خوانندگی، نوازندگی و ... فعالیت دارد. همچنین به زندگی هنری این هنرمند نیز پرداخته می­شود و شعرهایی از ایشان مرتبط با فضای موسیقایی و مرتبط با تصنیف­ های برنامه خوانده می­شود. (در صورت امکان از صدای خود هنرمند نیز در برنامه استفاده می­گردد).

بخش های دیگر برنامه نیز عبارتند از:

آرم برنامه، تصنیف و ترانه و موسیقی بیکلام.

 

مدت زمان برنامه عندلیبان 15 دقیقه است و هر روز به جزء روز های تعطیل تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید این برنامه را در ساعت 6:15 صبح  شنونده  این برنامه باشید.

سال تولید: 1396