سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

عمل به نیات واقفان زمینه ساز گسترش فرهنگ وقف - نمایش محتوای خبر

 

 

عمل به نیات واقفان زمینه ساز گسترش فرهنگ وقف

استاندار خراسان جنوبی با مدیر کل و معاونان اوقاف و امور خیریه استان دیدار کرد.

عمل به نیات واقفان زمینه ساز گسترش فرهنگ وقف است.

پرویزی، استاندار خراسان جنوبی در دیدار مدیر کل و معاونان اوقاف و امور خیریه استان، افزایش ثبت وقف در استان را نشان دهنده توجه ویژه مردم به امورات خیر و سنت حسنه وقف دانست و افزود:اگر وقف ها درست و به موقع و در راستای نیاز جامعه هزینه شود،این عمل باعث گسترش فرهنگ وقف و حل مشکلات مردم می شود.

پرویزی با اشاره به تلاش دولت برای ساخت مسکن نیازمندان گفت: اوقاف با توجه به داشتن اراضی وقفی، می تواند کمک موثری به خانه دار شدن افراد نیازمند کند.

استاندار همچنین بر لزوم اطلاع رسانی در زمینه نحوه هزینه کرد درآمدهای موقوفات تاکید کرد و افزود: هدایت این درآمدها به سوی اشتغالزایی، ساخت مسجد، مدرسه و احیای اراضی کشاورزی، همچون گذشته می تواند به گسترش فرهنگ وقف کمک کند.

حجت الاسلام گرایلی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی هم با اشاره به درآمد 3 میلیارد تومانی موقوفات استان از آغاز امسال گفت: مردم مطمئن باشند که درآمد موقوفات در راستای نیات واقفان و محرومیت زدایی هزینه می شود.

حجت الاسلام گرایلی توانمندسازی افراد نیازمند و کمک به اشتغالزایی را از برنامه های جدید اوقاف دانست و افزود: در اجرای این برنامه، تاکنون تجهیزات مورد نیاز مشاغل خانگی همچون دستگاه های قالیبافی، شیرینی پزی و پرورش مرغ را در اختیار روستائیان نیازمند قرار داده ایم.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی