جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

عملیات تپه های انگوش - نمایش محتوای دفاع مقدس

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

عملیات تپه های انگوش

عملیات تپه های انگوش


خلاصه گزارش عملیات : نام‌ عملیات : عملیات تپه های انگوش ، تاریخ اجرا : 31 اردیبهشت ماه سال 1360 ، منطقه عمومی : خوزستان ، محل نبرد : تپه های انگوش ، سازمان عمل کننده : ارتش و نیروهای مردمی ، فرماندهی عملیات : ارتش ، نوع نبرد : آفندی .

**** شرح عملیات ارتفاع تپه های انگوش  :  تداوم وضعیت نیروهاي ایراني و عراقي در غرب رودخانه کرخه به ویژه در منطقه شوش چندان به نفع رزمندگان ارتش اسلام نبود . هرچند عراقي ها نیز در این منطقه به اجبار زمین گیر و متوقف شده بودنـد ؛ ولــي براي خروج از این وضعیت در تداوم انجام سلسله عملیات هاي محدود ، لشـکر 21 حمزه ارتش جمهـوري اسـلامي ایــران در ایــن محور در مورخه 31 اردیبهشت ماه سال 1360 عملیاتي را به مدت یک روز طراحي و اجرا کرد که نسـبت به موارد مشابه بسیار موفقیت آمیزتر بوده و نتایج بهتري را حاصل نمـود . این ماموریت که تنها با یک گردان انجام گردید ؛ بــا رشـادت سربازان دلاور ضربات سختي بر دشمن وارد کرد . این عملیات همزمان با عملیـات الله اکبر در منطقه سوسنگرد انجام گرفت و در حقیقت نقش پشتیباني را انجام داد .

*** نتیجه عملیات تپه های انگوش :  تپه هاي مشرف به آبادي انگوش به تصرف رزمندگان اسلام درآمـد و تثبیت شد و سرپل منطقه غرب شوش نیز توسعه قابل ملاحظه اي یافت . بیش از 210 نفر عراقي کشته و حدود یک صد و پنجـاه نفـر مجـروح و 126 نفر نیز به اسارت درآمدند . 2 دستگاه تانک ، به همراه 3 قبضه خمپـاره انـداز و 2 دســتگاه خودرو منهدم گردید . مقادیر قابل توجهي سلاح ، مهمات ، وســایل و تجهــیزات دشمن به غنیمت درآمد .رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.