سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

عملکرد صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی در انعکاس سفر آیت الله العظمی نوری همدانی به استان - نمایش محتوای خبر

 

 

عملکرد صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی در انعکاس سفر آیت الله العظمی نوری همدانی به استان

در آستانه اربعین حسینی ، استان خراسان جنوبی توفیق میزبانی یکی از مراجع عظام جهان تشیع ، فقیه برجسته و با بصیرت مکتب اهل بیت (ع) و یار دیرین امام و رهبری ، حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی را پیدا نمود .

این مرجع عالیقدر از روز پنج‌شنبه ( 28 آذرماه ) لغایت چهارشنبه ( 4 دی ماه ) میهمان مردم ولایتمدار استان بودند و در این سفر برنامه‌های مختلفی همچون : دیدار عمومی با مردم شهرستانهای بیرجند ، نهبندان و قاین و نیز دیدار با علما ، نخبگان ، بسیجیان و نیروهای مسلح استان داشتند .

با توجه به اهمیت این رویداد مهم استانی ، ضرورت انعکاس درخور و شایسته آن به منظور بهره مندی تمامی مردم استان از بیانات این مرجع عالیقدر و نیز امکان استفاده از برنامه ها در سال های آتی ، رسانه استانی از چندین روز قبل از سفر ، با برگزاری جلسات متعدد کارشناسی درون و برون سازمانی ، برنامه ریزی های لازم را برای پوشش هر چه بهتر این رویداد انجام داد ؛ به نحوی که با بر عهده گرفتن دبیری " کمیته تبلیغات و رسانه ستاد استقبال از آیت الله العظمـی نـوری همدانی " در استـان ، تعداد چهـار جلسـه با حضـور مدیـران مرکز و یک جلسه با حضـور دستگاه های عضو ستاد برگزار نمود . علاوه بر این در راستای وظیفه کمیته تبلیغات و رسانه ، تعداد 3 بازدید میدانی ( از میادین اصلی شهر بیرجند –خیابان های مسیر حرکت و ... ) با حضور مدیر کل و معاونین مرکز انجام شد .

در طول سفر نیز با برگزاری جلسات متعدد داخلی با حضور مدیران و معاونین تولیدی مرکز ، برنامه ریزی ها رصد و اقدامات مورد نیاز بررسی گردید .

با برنامه ریزی های انجام شده ، از سه روز مانده به سفر ، حضور آیت الله العظمی نوری همدانی و برنامه های سفر ایشان از طریق پخش زیرنویس و تیزر تلویزیونی ، پیام های رادیویی ، گزارش های خبری و وب سایت مرکز اطلاع رسانی گردید و تا آخرین روز حضور ایشان در استان نیز ادامه داشت .

در مدت سفر ایشان تعداد هفت دیدار شامل : دیدار عمومی با مردم شهرستانهای بیرجند ، نهبندان و قاین و نیز دیدار با علما و روحانیون ، نخبگان ، بسیجیان و نیروهای مسلح استان برگزار شد که همگی آنها از طریق ویژه برنامه های صدا و سیما و گزارش های خبری متعدد منعکس گردید . همچنین تعداد سه فتوکلیپ نیز از جلوه های ویژه این سفر ( شمل : دیدار با علما و مردم بیرجند ، دیدار با بسیجیان در روز اربعین و دیدار با مردم شهرستانهای نهبندان و قائن ) نیز تولید و پخش گردید .

وب سایت مرکز نیز به صورت روزانه به انعکاس اخبار ، معرفی ویژه برنامه های تولیدی و کنداکتور پخش روزانه برنامه های رادیویی و تلویزیونی سفر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی پرداخت .

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در پایان سفر خود به خراسان جنوبی ، از اقدامات صدا و سیمای استان در انعکاس برنامه های سفرشان تشکر و قدردانی نمودند .