رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

عطر اجابت - نمایش محتوای صدا

 

 

عطر اجابت

 

تهیه کنند گی عطر اجابت را « احمد حسینی مقدم » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گویندگان  : علی جویا، مسعود حسنی و سمیه تربتیان   

نویسنده  : فاطمه حسینی فر

گزارشگر: مسعود خسروی و سید مهدی ابراهیمی

صدابردار: نبی الله نبی پور

 

عید فطر ، روزی است که فطرت آدمی به واسطه یک ماه اخلاص ، شکوفا شده و به معطر کردن فضای زندگی انسان می پردازد . در این روز ساکنان زمین به شکرانه یک ماه عبادت و نیایش ، عید گرفته اند و ساکنان آسمان نیز مأمور شده اند که جوایز و پاداش هایی را از سوی عرش الهی برای ساکنان این کره خاکی بیاورند . عید فطر، روزی است که همه مسلمانان جهان در کنار یکدیگر به نماز می ایستند و به عبادت خداوند متعال می پردازند و کام خویش را با حلاوت ذکر او شیرین می کنند . عیدفطر ، نمادی از وحدت مسلمانان است .

هدف و رویکرد اصلی برنامه "حفظ ثمرات و دستاوردهای ماه مبارک رمضان در طول سال" است.

یک گوینده آقا و یک گوینده خانم در استودیو حضور داشته و تلاش می کنند در فضایی شاد و مفرح، لحظات معنوی و شادی را در روز عید فطر و روز تعطیل پس از آن برای مخاطبان فراهم سازند.

در این برنامه به موضوعاتی نظیر: "سنت حسنه صله ارحام، تکریم سالمندان، افزایش میل به مودت، اعتنا به حق الناس، تمرین عفو و بخشودگی، آشتی کردن، از سرگیری روابط دوستانه، بخشش درگذشتگان و ..."پرداخته می شود.

آیتم های مختلف برنامه عبارتند از:

- آرم برنامه: با استفاده از موسیقی فاخر تولید می شود.

- کارشناسی: این بخش به صورت حضوری یا تلفنی در خصوص رویکرد و موضوعات برنامه شامل: ثمره یک ماه روزه داری و حفظ ثمرات آن در طول سال، برکات روز عید فطر، صله ارحام، حق الناس، عفو و گذشت و ... صحبت خواهد شد.

- گزارش: گزارشگر برنامه با حضور در سطح شهر بیرجند به انعکاس شور و نشاط مردم می پردازد. در صورت اجرای مشترک با مرکز خراسان رضوی گزارشگر این مرکز نیز از حرم مطهر رضوی گزارش می دهد.

- نمایش: تعداد دو نمایش کوتاه شاد و مفرح (هر یک به مدت 5 دقیقه) از تولیدات مرکز در این برنامه پخش خواهد شد.

- سرود و ترانه: سرودها و ترانه­ هایی متناسب با عید سعید فطـر که به ایجـاد فضای شاد برنامه کمک می کند؛ پخش می شود. از ترانه های محلی استان خراسان جنوبی نیز در برنامه استفاده خواهد شد.

- تلفن ها و پیامک مخاطبان: در فواصل برنامه تلفن ها و پیامک ­های مخاطبان از هر دو استان با محوریت عید فطر پخش خواهد شد.

-بسته های صوتی: در بـرنامه تعـدای بسته صوتـی در مورد جاذبـه های گردشگـری، مشاهیر و مفاخر، فرهنگ عامه و آداب و رسوم مردم استان خراسان جنوبی در عید فطر و ... پخش می شود. همچنین بسته های صوتی گزارشی با موضوع نظرات مردم در خصوص عید سعید فطر نیز پخش خواهد شد.

- گزارش از شهرستان ها: با گزارشگران برخی از شهرستان های مهم استان ارتباط تلفنی برقرار شده و از حال و هوای عید فطر در آن شهرستان اطلاع رسانی خواهد شد.

- ارتباط با استان های دیگر: با گزارشگران برخـی از استان های دیگر ارتباط تلفنی برقـرار و از حال و هـوای عیـد فطـر در آن استانها اطلاع رسانی می شود.

- با معـاون محترم فرهنگـی آستـان امامـزاده حسین بن موسی الکـاظم (ع) شهرستـان طبس ارتباط تلفنی برقرار شده و در مورد برنامه های این آستان اطلاع رسانی خواهد شد.

- پیام تبریک نماینده محترم ولی فقیه در استان و پیام تبریک امام جمعه محترم اهل سنت بیرجند به مناسبت عید فطر نیز پخش خواهد شد.

- آیتم های استان مهمان شامل گزارش، بسته های صوتی، نمایش و ... نیز در طول برنامه پخش خواهد شد. 

مدت زمان برنامه عطراجابت  120دقیقه است روزجمعه وشنبه  (25و26 خرداد 97) تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 10:00 شنونده  این برنامه باشید.

 

سال تولید: 1397