رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

عطر آبادی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

عطر آبادی

Loading the player...

آمار سرشماری سال 1390 استان خراسان جنوبی نشان می دهد  حدود 42 درصد از جمعیت استان را روستائیان عزیز تشکیل می دهند . بنابراین برای تولید برنامه مطابق با نیاز ، میل و مصلحت این گروه از مخاطبین استانی به برنامه ریزی ویژه ای نیاز دارد تا بتواند به بهترین و ماندگارترین شیوه فضای روستاهای استان ، امکانات و ظرفیت های خاص ، آداب و رسوم و فرهنگ مردم ، تلاش و تکاپو و فعالیت های اقتصادی ، فعالیت های اجتماعی و فرهنگی و ... و در یک کلام معرفی روستا را به تصویر درآورد .

به همین منظور شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی ( خاوران ) تولید ویژه برنامه « عطر آبادی » در ساختار مستند را در دستور کار خود قرار داد و تولید و پخش این مجموعه از ابتدای سال جـاری آغاز شد .

در این مستند که مدت زمان آن 30 دقیقه است ؛ در ابتدا موقعیت جغرافیایی روستا با استفاده از نقشه و یا " googel earth "  بیان گردیده و اطلاعاتی همچون جمعیت روستا ، محصولات کشاورزی آن و ... ، فاصله از مرکز استان و ... نیز به صورت اجمالی بیان می شود . سپس بر اساس توانمندی ها و قابلیت های هر روستا به مواردی همچون نقاط قوت ، توانمندی ها ، شاخص های خاص روستا و آداب و رسوم و فرهنگ مردم روستا با روایت اهالی روستا و بدون دخل و تصرف مستقیم ، بیان می شود . از ویژگی های شاخص این مستند برخورداری از پشتوانه پژوهشی و ساختار مستند ، بهره گیری از حضور اهالی روستا ، تکیه بر ظرفیت ها و توانمندی های روستا و قابلیت بارها بازپخش است .

با توجه به اینکه این برنامه در سال های 1391 و 1392 نیز تولید شده است ؛ لذا در سال جاری تولید برنامه به روستاهایی اختصاص می یابد که تا کنون معرفی نشده اند .

بییندگان عزیز می توانند این برنامه را در ایام نوروز در  ساعت 13:05 از سیمای خراسان جنوبی ( شبکه خاوران ) مشاهده نمایند . 

سال تولید: 1393

تهیه کنندگی ، کارگردانی و پژوهش این مستند را " محمد عبداللهی " بر عهده دارد و سایر عوامل تولید نیز عبارتند از :

دستیار تهیه : محمد عباسی        

 صدابردار : حسین نارمنجی

تدوینگر و گرافیست : سعید بیجاری

تصویر برداران : محمد امین زراعتکار ، مرتضی شبانی

نورپرداز : حسین نارمنجی

نویسنده : محمد صادق دهقانیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
تشکر من هم گاهی این برنامه ها از شبکه بازار تماشا... محمد رضا زارع نژاد ۱۳۹۴/۰۱/۲۵ ۰۹:۰۳
با سلام . برادر بزرگوار ، عکس هایی رو که در سایت... زهره دهشیبی ۱۳۹۴/۰۱/۲۵ ۰۹:۱۰

زهره دهشیبی
با سلام . برادر بزرگوار ، عکس هایی رو که در سایت گذاشته بودید مشاهده کردم . در صورت تمایل به عضویت سایت صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی در بیاین و عکسهاتون رو برای ما هم ارسال کنین تا با نام خودتون در سایت منتشر کنیم . با سپاس و آرزوی توفیق
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۱/۲۵ ۰۹:۱۰
محمد رضا زارع نژاد
تشکر من هم گاهی این برنامه ها از شبکه بازار تماشا می کنم!
همین امشب روستای گل بسیار زیبا بود!
بهترین کاری بود که تا حالا دیدم!
تشکر از آقای عبدالهی!
و همکاران!
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۱/۲۵ ۰۹:۰۳