رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

عطرنرگس - نمایش محتوای صدا

 

 

عطرنرگس

 

تهیه کنند گی  عطر نگس را « معصومه اسماعیل زاده  » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گوینده : محمدرضا زمانی پور وسیده ساراموسوی 

نویسنده  : فاطمه حسینی فر

گزارشگر: احمد حسینی مقدم

آخرین امام شیعیان در پانزدهم ماه شعبان 255 ق، علی رغم مراقبت های ویژه مأموران حکومت عباسی، در خانه امام عسکری علیه السلام چشم به جهان گشودند. تولد مخفیانه آن حضرت بی شباهت به تولد حضرت موسی علیه السلام و حضرت ابراهیم خلیل علیه السلام نیست. همان گونه که این دو پیامبر بزرگ الهی تحت شدیدترین تدابیر امنیتی فرعونیان و نمرودیان به اراده خداوند و به سلامت در کنار کاخ فرعون و نمرود متولّد شدند، حضرت مهدی(عج) نیز در حالی که جاسوسان و مأموران خلیفه عباسی تمام وقایع خانه امام یازدهم علیه السلام را زیر نظر داشتند، در کمال امنیت و بدون آن که دشمنان بویی ببرند، در سحرگاه روز جمعه نیمه شعبان قدم به جهان هستی گذاشتند.

این برنامه به مناسبت سالروز ولادت امام زمان (عج) در صبح این روز به صورت زنده تولید و پخش می شودوبرنامه دارای دو نفر گوینده است که در فضایی شاد و مفرح به اجرای برنامه می پردازند.

بخش های دیگر برنامه نیز عبارتند از:

- کارشناس مذهبی: در این بخش از صحبت های یک کارشناس پیرامون موضوع برنامه به صورت ضبطی استفاده خواهد شد. 

- مهمان حضوری: یک نفر شاعر در برنامه حضور یافته و به شعرخوانی در مورد انتظار می پردازد.

-گزارش: گزارشگر برنامه در جمع مردم حضور داشته و به انعکاس جشن های مردمی روز نیمه شعبان می پردازد.

- مسابقه: در صورت تأمین جوایز از ادارات و سازمانها، یک مسابقه تلفنی و پیامکی با محوریت انتظار در برنامه برگزار خواهد شد.

- ارتباط با مراکز مذهبی: با شهرهای مذهبی مانند مشهد، شیراز و قم ارتباط تلفنی برقرار می شود.

- ارتباط با گزارشگران شهرستانها: با تعدادی از خبرنگاران شهرستانها ارتباط تلفنی برقرار شده و از حال و هوای شهرستانها در عصر روز نیمه شعبان اطلاع رسانی خواهد شد.

- ارتباط با معاون فرهنگی آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس: با برقراری این ارتباط تلفنـی در خصوص برنامـه های شهرستان طبس در صبح روز نیمه شعبان، اطلاع رسانی می گردد.

- تلفن ها و پیامک های مخاطبان: تلفن ها و پیامک های مخاطبان در خصوص موضوع برنامه پخش می شود.

- ترانه، سرود و مداحی: متناسب با فضای برنامه پخش می گردد.

- از باکس های صوتی تبریک مردمی روز نیمه شعبان در برنامه استفاده خواهد شد.

    مدت زمان برنامه عطر نرگس120 دقیقه است و روز چهارشنبه 12/2/97تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 10:00 صبح  شنونده  این برنامه باشید.

سال تولید: 1397