رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

عصر بهاری - نمایش محتوای صدا

 

 

عصر بهاری

Loading the player...
عصر بهاری

 

روزهای شروع سال جدید موقعیت و شرایط مناسبی است برای به جا آوردن آداب و سنت های نیکی همچون دور هم جمع شدن اعضای خانواده و فامیل ، به جای آوردن صله رحم و دید و بازدید نوروزی ، سفر به دامن طبیعت ، مسافرت و ... و در یک جمله تجدید قوا برای شروع سالی پر از کار و حرکت و امید به آینده .

 مخاطب در این ایام فرصت و مجال بیشتری برای گوش دادن به رادیو دارد و لـذا تـولید برنامه ای پر محتوا و شاد ضروری است . به همین سبب شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) برای لحظات عصرگاهی ایام نوروز ویژه برنامه ای با عنوان « عصر بهاری » را تدارک دیده که به تعداد 12 برنامه 110 دقیقه ای ، از روز اول تا چهاردهم فروردین ماه ( به جز روزهای سوم و چهارم فروردین ) به صورت زنده تولید و پخش خواهد شد .

رویکرد اصلی ویژه برنامه عصر بهاری « پرداختن به مباحث فرهنگی و اجتماعی نوروز و اطلاع رسانی نوروزی » است که البته وجه تفریحی و شاد و مفرح آن غالب خواهد بود . بخش های مختلف برنامه بدین شرح است :

- در هر برنامه تعداد سه بخش نمایشی پیش بینی شده که دو بخش آن به صورت شاد و مفرح و یک بخش آن به صورت ریتمیک خواهد بود .

- مهمانانی از میان ورزشکاران ، هنرمندان ، مشاهیر ، مفاخر و ... به برنامه دعوت می­شوند و یا به صورت تلفنی با آن ها ارتباط برقرار می شود و به صورت کوتاه در مورد فعالیت­های آنان صحبت­ خواهد شد .

- بخش کارشناسی فرهنگ مردم در خصوص نوروز در فرهنگ عامه مردم استان خراسان جنوبی خواهد بود .

- با محوریت تغذیه در سفر و رعایت نکات ایمنی در ایام مسافرت های نوروزی ، نکات بهداشتی و ایمنی توسط کارشناس مربوطه ارائه خواهد شد .

- گزارش­ هایی شاد و با طراوت از مسافران نوروزی ، اماکن تفریحی و گردشگری ، جاذبه­ های توریستی و ... در سه بخش تولید و پخش خواهد شد .

- به منظور تقویت فضای معنوی برنامه ارتباط ­هایی با کاروان­های راهیان نور برقرار می­شود .

- به منظور اطلاع رسانی از آماده باش شهرستان­های خراسان جنوبی برای پذیرایی از مسافران نوورزی ، ارتباط­هایی با مسئولان آن شهرستان ها برقرار خواهد شد . همچنین با هدف معرفی جاذبه ­های گردشگری و فرهنگ مردم شهرستان ها با خبرنگاران شهرستانها و گزارشگران افتخاری نیز ارتباط برقرار خواهد شد .

- با پلیس راه ، هواشناسی ، هلال احمر ، میراث فرهنگی ، اورژانس 115 ، اوقاف ، ستاد تسهیلات سفر استان و ... ارتباطاتی برقرار شده و از تسهیلات نوروزی برای مسافران و مسائل ایمنی اطلاع رسانی می گردد .

- ارتباط تلفنی با گزارشگران سایر استان های کشور برقرار می گردد و در مورد جاذبه­ های گردشگری و زیارتی استان ها و آمادگی آنها برای ایام نوروز اطلاع رسانی می­گردد .

- پخش موسیقی­ های نوروزی و تلفن­ ها و پیامک­ های مخاطبان نیز از جمله بخش های برنامه خواهد بود .

شما هم استانی های عزیز می توانید ویژه برنامه « عصر بهاری » را  در ساعت 17:00 روزهای اول تا چهاردهم فروردین ماه ( به جز روزهای سوم و چهارم فروردین ) ، به صورت زنده و مستقیم از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی شنونده باشید .

 

تاریخ تولید: 1394

 

تهیه کنندگان این ویژه برنامه « ملیحه کاوسی ، مجتبی عربی ، احمد حسینی مقدم ، تکتم اعتبار » خواهند بود . سایر عوامل تولید برنامه نیز عبارتند از :

گویندگان : علی جویا ، مسعود حسنی ، سمیه تربتیان ، الهام نیک بین ، فرنود فولادی

گزارشگران : احمد حسینی مقدم ،  سید مهدی ابراهیمی ، مسعود خسروی ، فاطمه برهانی

بازیگران بخش نمایشی : فرشته یهمن زاده ، زهرا کاووسی ، مهدی حقگو و ... .

نویسندگان : فاطمه حسینی فر ، منصوره عسگری ، سمیه محسنی نیک

صدابرداران : محمد حسین برهانی ،  نبی الله نبی پور  ، مهدی امیر ابادی زاده ، محسن خجسته