جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

عشق با جنگ بیگانه است - نمایش محتوای صدا

 

 

عشق با جنگ بیگانه است

Loading the player...
عشق با جنگ بیگانه است

مستند رادیویی « عشق با جنگ بیگانه است »  بر اساس داستانی واقعی ، در شبکه استانی صدای مرکز خراسان جنوبی ( خاوران ) تولید می شود .

این مستند داستان زندگی زن و شوهری را روایت می کند که عاشقانه ازدواج می کنند ؛ اما هنوز سه ماه از ازدواجشان نگذشته که با شروع جنگ تحمیلی در سال 59 ، مرد به خواست و اراده خود راهی جبهه می شود و زن نیز بی صبرانه منتظر بازگشت اوست .

مرد پس از مدتی حضور در جبهه ، گرفتار موج انفجار شده و به اسارت در می آید و بر اثر شکنجه هایی که در زندان رژیم بعثی عراق متحمل شده ، دچار بیماری اعصاب می شود ؛ به گونه ای که زندگی عادی برایش امکانپذیر نیست . در سال 69 با بازگشت آزادگان به وطن ، او نیز به میهن بر می گردد .  

علیرغم  توصیه پزشک مبنی بر زندگی مرد در آسایشگاه روانی ، زن رنج کشیده که حاضر به جدایی از شوهرش نیست مخالفت کرده و از او در منزل نگهداری می کند . مرد که از بیماری روانی رنج می برد ، در توهمات شکنجه رژیم بعث عراق است و به علت عدم تعادل روحی ، زن را آزار و اذیت می کند ؛  تا جایی که به دلیل افزایش شکنجه ها و اصرار خانواده ، زن و شوهر از یکدیگر جدا می شوند . زن به دلیل افسردگی افسردگی شدید ، راهی آسایشگاه روانی می شود و .... .

مدت زمان این مستند 14 دقیقه است و یک نفر گوینده اصلی به روایت داستان می پردازد . بخش هایی از مستند نیز به صورت نمایشی اجرا می شود . بخشی از برنامه نیز در قالب مصاحبه با اقوام و خانواده زن و شرح ماجرا از زبان آنهاست . در انتهای برنامه نیز صدای واقعی زن که اکنون  در آسایشگاه زندگی می کند ؛ پخش می شود .

تاریخ تولید: 1393

تهیه کننده ، نویسنده و راوی مستند « مسعود حسنی » است .

بازیگران نقش اصلی « دریا بهداد و باقر بارانی » ، صدابردار استودیو و نمایش « هانیه پیرامی » و صدابردار خارج استودیو « مسعود خسروی » هستند .جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
داستان که نه ، واقعیتی هم تلخ و هم شیرین بود . در... یک بانو ۱۳۹۳/۱۲/۱۲ ۰۹:۲۴

یک بانو
داستان که نه ، واقعیتی هم تلخ و هم شیرین بود . در دوران دفاع مقدس زیاد بودند یانوانی که پس از مدت ها انتظار و دوری ، سال هاست که عاشقانه و صبورانه به همسران جانباز خود خدمت می کنند . ای کاش داستان این گونه تمام می شد .
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۱۲/۱۲ ۰۹:۲۴