رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

عشاير سند افتخار انقلاب اسلامي - نمایش محتوای خبر

 

 

عشاير سند افتخار انقلاب اسلامي

استاندار در جمع مردم روستاي عشايري چاه طالب شهرستان سرايان، عشاير و روستاييان مناطق مرزي را مرزباناني غيور و هميشه بيدار دانست و گفت : به بركت حضور اين افراد و تلاشهای مسئولان، مرزهای خراسان جنوبي از امنترين مرزهای كشور است.

خدمتگزار با بيان اينكه خشكسالي هاي چند سال گذشته مردم استان به ويژه روستاييان و كشاورزان رابا مشكلات جدي مواجه کرده است افزود:بايد زمينه ماندگاري و ثبات جمعيت در این مناطق فراهم  شود.

وي با بيان اينكه مديران دستگاه هاي اجرايي بايد به طور جدي مسائل، مشكلات و درخواست هاي عشاير را بررسي و با وسع ديد و نگاه مثبت مرتفع نمايند، گفت : موضوع ادامه تحصيل دانش آموزان روستايي و عشاير بسيار مهم است از اينرو مسئولين ذي ربط در اين زمينه بايد به گونه اي برنامه ريزي كنند تا حتي يك دانش آموز عزيز در مناطق روستايي و عشايرنشين استان از نعمت تحصيل باز نماند.

وي با بيان اينكه دانش آموزان محصل در بين عشاير انسان هايي با استعداد هستند، گفت: قطعاً اين عزيزان خواهند توانست بعد از اتمام تحصيلات خود آينده جامعه اسلامي ما را بهتر از قبل رقم بزنند.

وي عشاير را قشر مولد جامعه دانست و تصريح كرد: مشكلات و درخواست هاي شما عزيزان بايد از سوي مسئولين مورد توجه قرار گيرد تا شما بتوانيد با اميد به آينده و نشاط و شادابي به زندگي بپردازيد و در اين زمينه همه مسئولين ، وظيفه دارند.

خدمتگزار، عشاير را جزو صادق ترين و مطمئن ترين افراد جامعه دانست و افزود:اين عزيزان چه در پيروزي انقلاب اسلامي و چه در دوران 8 سال دفاع مقدس و بعد از آن در تمامي عرصه هاي سياسي و اجتماعي همواره نقش خود را به بهترين شكل ممكن ايفا نموده اند.

وي عشاير را وفادارترين افراد به ارزش هاي انقلابي دانست و تصريح كرد:اين عزيزان به عنوان يك قشر مولد با كمترين امكانات و توقع ،بيشترين خدمت را به جامعه ارائه مي كنند از اينرو مسئولين و دست اندركاران در رده ها و بخش هاي مختلف بايد با نگاهي مثبت و با وسع ديد از تمام ظرفيت ها و امكانات اداري و اجرايي خود براي ارائه خدمت و حل مشكلات اين عزيزان استفاده كنند.

خدمتگزار عشاير را سند افتخار نظام و انقلاب اسلامي دانست و گفت: استانداري خراسان جنوبي به همراه تمامي مديران استاني و ستادي به طور جد پيگير حل مشكلات و درخواست هاي اين عزيزان در حد مقدورات و امكانات اداري و اعتباري خواهد بود .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی