سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

عرضه رایگان نسخه الکترونیکی کتاب‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

عرضه رایگان نسخه الکترونیکی کتاب‌

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، هم‌زمان با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس، کانون پرورش فکری در حالعرضه نسخه الکترونیکی کتاب‌های کانون، رایگان اجرای طرحی اینترنتی با عنوان «پیک امید مجازی» است تا کودکان و نوجوانان ایرانی بتوانند اوقات فراغت خود را صرف مطالعه کتاب، تماشای فیلم و فراگیری ساخت کاردستی و نقاشی و دیگر هنر‌های تجسمی کنند.
ارایه نسخه الکترونیکی کتاب‌های کانون در سایت طاقچه به نشانی www.taaghche.com چند ماهی است که آغاز و با استقبال بچه‌ها همراه شده است، اما کانون در نظر دارد این کتاب‌ها را به مدت یک هفته و به صورت رایگان ارایه کند.
در این خصوص هم‌اکنون بیش از ۳۰۰ عنوان از کتاب‌ها و ۲۰ عنوان کتاب صوتی کانون در این سایت با تخفیف ۱۰۰ درصدی قابل دسترسی و مطالعه است.
در این زمینه مربیان کانون در سراسر کشور به‌صورت داوطلبانه و جهادی در قالب همین طرح، اقدام به ضبط فیلم‌های کوتاه آموزشی در زمینه‌های هنری و کاردستی و قصه‌گویی کرده‌اند و این فیلم‌های کوتاه را در سایت‌ها و صفحه‌های کانون در شبکه‌های اجتماعی با چهار هشتگ «#پیک_امید، #در_دل_دارم_امید، #کانون_امید و برای_ حال_ خوب» منتشر می‌کنند.
همچنین با توجه به اهمیت ایجاد فضای شاد و نشاط‌بخش در بین خانواده‌ها، کانون برخی از فیلم‌های انیمیشن و شاد خود را نیز در این فضا‌ها در اختیار خانواده‌ها قرار داده است.
در این زمینه و در قالب طرح پیک امید مجازی، صفحه‌ای در پرتال رسمی کانون به نشانی www.omid.kpf.ir راه‌اندازی شده است.