جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

عبدالله مولوی حقیقی - نمایش محتوای موسیقی

 

 

عبدالله مولوی حقیقی

عبدالله مولوی حقیقی ، مجری و خواننده جوان ایرانی، در فروردین ۱۳۶۳ در شهرستان بیرجند از توابع استان خراسان جنوبی و در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد.و بدلیل شغل پدر بزرگوارشان به منطقه غرب کشور(استان کردستان) عزیمت کردند. در دوران کودکی به علت بهره‌مندی از صدای خوش و استعداد فراوان و به تشویق خانواده، به قرائت قرآن و مداحی روی آورد و در این زمینه دوره‌های آموزشی را تحت نظر استاد جواد فروغی طی کرد و با شرکت در مسابقات سراسری قرائت قرآن کریم، حائز چند رتبه برتراستانی گردید.
در دوران نوجوانی وجوانی در پی کشف استعداد او درزمینه خوانندگی درکلاس‌های شعر وسرود درشهرسنندج – مشهد و تهران شرکت کرد و به عنوان تک خوان گروه های سرود به کارهای خود ادامه داد.
بعد از گذراندن دوره تحصیلی متوسطه در تهران و زاهدان، از آنجایی که علاقه و استعداد بالایی در خوانندگی داشت به موسیقی پاپ روی آورد، چرا که عقیده داشت موسیقی پاپ به دلیل سرعت بیشتر انتقال مفاهیم و نیز عامه‌پسند بودن و اختصاص نداشتن به مخاطب و قشر خاص، بستر و عرصه مناسب‌تری برای بیان و انتقال گسترده حرف‌ها و پیام‌های او فراهم می‌آورد.
اولین کارعبدالله مولوی حقیقی به نام «جوونی» بود که همزمان با ولادت حضرت علی اکبر(ع) با هدف قدر دانستن دوران جوانی و همچنین توکل داشتن به خدا واستفاده مفید و ثمر بخش این دوران جهت داشتن آینده ای روشن ساخته شد.
وی طی سال‌های بعد، فعالیت خود را با تولید تک‌آهنگ‌های گوناگون با مضامین حماسی ارزشی و انقلابی مختلف از جمله :
هستم به راهت ( شهید و شهادت )
– لحظه ها ( کار گروهی مشترک با موضوع اجتماعی )

-بهار انتخاب ( انتخابات )
– خاک ( دفاع مقدس ) 
– هنگامه ی نینوا ( محرم حضرت اباعبدا… الحسین علیه اسلام )

-مقتل (اربعین امام حسین علیه السلام )

-یه لشکر پشت دستاته( کاری گروهی با موضوع حضرت عباس "ع" )
– آخرین مرد زمان ( امام زمان " عج " )

– قصه ی دعای بارون ( امام رضا "ع" )
– زیارتت قبول ( مدافعان حرم حضرت زینب سلام ا… علیها )
– وقت خوابیدن نیست ( واقعه ۹ دی ماه ) باتوجه به منویات مقام معظم رهبری مد ظله العالی
– ایران سربلند ( ایران . اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی ) 

-راز عشق ( عفاف و حجاب)

-پروردگار من ( مناجات با خدا )

-حقوق بی بشر( جنایت های استکبار جهانی آمریکا )

-حیلت غرب(مرگ بر توطئه های امریکا )…. تا به امروزادامه یافته است.

این خواننده حماسی انقلابی علاوه بر حضور در بسیاری از برنامه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی و اجرا در مراسم‌های مختلف در سطح کشور، در جشنواره های مختلفی حضور پیدا کرده است و همچنین در دومین جشنواره کشوری نواهای ضد استکباری رتبه اول کشوری را از آن خود کرده است.
عبدالله مولوی حقیقی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق قضایی می باشد که علاوه بر خوانندگی، همکنون به عنوان کارمند رسمی سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران مشغول فعالیت می باشد.
وی همچنین قصد دارد در آینده، ترانه‌هایی به زبان انگلیسی و عربی نیز اجرا کند و از این طریق، گستره‌ی مخاطبان پیام جهانی آثار خود را باز هم توسعه داده و با اقشار مختلف مردم جهان به وسیله هنر خود ارتباط برقرار کند.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ