رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

ظرفیت کنونی تولید فولاد در کشور : سالانه 15 ونیم میلیون تن - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیت کنونی تولید فولاد در کشور : سالانه 15 ونیم میلیون تن

alt

سالانه 15و نیم میلیون تن فولاد در ایران تولید می شود که ظرفیت این صنعت تا 20 میلیون تن نیز قابل افزایش است .

مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران امروز در دیدار با استاندار خراسان جنوبی گفت : هم اکنون در کشور 15 ونیم میلیون تن فولاد تولید می شود و  ظرفیت سازی که برای تولید فولاد در کشور انجام شده  20 میلیون تن  فولاد است اما نیاز کشور به فولاد 24 میلیون تن می باشد.

آقای هاشم پور با اشاره به اینکه هم اکنون 8 طرح فولاد ساری در کشور در مسیر بهره برداری قرار دارد افزود: با بهره برداری از این 8 طرح فولاد سازی ،  8 میلیون تن  به ظرفیت تولید فولاد ایران اضافه خواهد شد .

وی با بیان اینکه از 8 طرح فولاد سازی کشور هیچکدام هنوز به بهره برداری نرسیده اند گفت : همه طرحها از پیشرفت های فیزیکی متفاوتی برخوردارند و برا ی هر کدام اعتباری بیش از  800 میلیارد تومان نیازاست که این هجم سرمایه گذاری به همان اندازه به توسعه استانها کمک خواهد کرد.

وی همچنین با بیان این که  هم اکنون 35 تا 40درصد فولاد کشور وارداتی است افزود : با توجه به سند چشم انداز امید برآن است که تولید فولاد در کشور به 55 میلیون تن برسد.

هاشم پور یکی از مهم ترین اقدامات پیش رو دولت و مسئولان شرکت ملی فولاد را تلاش برای رفع نیاز کشور از واردات فولاد و در عوض ایجاد صادرات فولاد عنوان کرد و گفت : افزایش 10میلیون تن فولاد دیگر به ظرفیت تولید این صنعت در دستور کار  شرکت ملی فولاد ایران قرار دارد که این طرح در حال مطالعه برای آمایش صنعتی و محل اجرای آن قرار دارد.

مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران  عصر امروز از مجتمع فولاد قاین نیز بازدید خواهد کرد .

مجتمع فولاد قاین هم یکی از این 8 طرح مهم فولادسازی کشور است که هم اکنون در فاز احیاءخود 70در صد پیشرفت فیزیکی دارد و با بهره برداری از آن برای 800نفر به صورت مستقیم و2 هزار نفر هم غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد .

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی