رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

طرقه کوهي - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

طرقه کوهي

 

اوریگامی، هنر و اندیشه تا کردن کاغذ برای خلق اشکال مختلف بدون نیاز به استفاده از چسب و قیچی می باشد که از هنرهای کهن کشور ژاپن به حساب می آید. در این هنر به هیچ وسیله و یا امکانات و تجهیزات خاصی نیاز نیست؛ بلکه کافی است فکرتان را بر روی طرح و روش اجرای آن متمرکز کنید و اشکال مختلف از قبیل حیوانات، وسایل تزئینی، اشکال هندسی و اشکالی مرتبط با گرافیک، معماری و صنعت را خلق کنید.  تمام طرح ها از یک کاغذ شروع می شوند و بسیار راحت، جذاب و فوق العاده است.

از هنر اوریگامی می توانید برای ساخت «پیراهن مردانه» استفاده نمایید که طریقه آن بدین شرح است:

در ابتدا کاغذ مستطیل شکلی را انتخاب کرده و آن را  از طول روی هم تازده و به دو قسمت مساوی تقسیم می کنیم. حال کاغذ را باز کرده و برای هر دو مستطیل کوچک ایجاد شده همین عمل را تکرار می کنیم (یعنی آن را از طول روی هم تازده و به دو قسمت مساوی تقسیم می کنیم).

در این مرحله تقریبا از میانه مستطیل ایجاد شده هر دو لبه کاغذ را به صورت مثلث شکل به بیرون تا می زنیم. سپس کاغذ را برگردانده و در قسمت انتهایی آن، یک تای کوچک به سمت خارج ایجاد می کنیم (از این تا برای یقه پیراهن استفاده می شود).

در ادامه کاغذ را برگردانده و از میانه مستطیل بزرگ آن را تا می زنیم به نحوی که لبه مثلث های ایجاد شده در زیر لبه یقه قرار گیرد.

بدین ترتیب با شش بار تا زدن کاغذ به شیوه ای که بیان شد، یک پیراهن مردانه آستین کوتاه خواهید داشت. شما می توانید با استفاده از خودکار و یا ماژیک بر روی پیراهن اشکال و طرحهای جالب نیز ایجاد کنید.