سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

طرح گردشگری روستای اصفهک طبس برنده جایزه بین المللی - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح گردشگری روستای اصفهک طبس برنده جایزه بین المللی

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان طبس گفتطرح گردشگری روستای اصفهک برنده جایزه بین المللی: جایزه جهانی to do را همه ساله انستیتو جهان‌گردی و توسعه در برلین آلمان به طرح‌ها و برنامه‌های گردشگری اهداء می‌کند.
رسول بهبهانی افزود: هر ساله از طریق فراخوان عمومی و بررسی تمام طرح‌های گردشگری از همه کشورها به پروژه‌ای اهداء می‌شود که فعال در حوزه مشارکت در گردشگری باشد و سودآوری حاصل از این پروژه به مردم محلی تعلق گیرد.
وی گفت: زیست محیطی بودن و عدم تبعیض جنسیت از دیگر شاخصه‌های مهم برای دریافت این جایزه است.
بهبهانی افزود: این جایزه در یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های گردشگری دنیا itbberlin در اوایل ماه مارس از طرف این موسسه و در برلین به اصفهک اهدا شده و همچنین اصفهک در این رویداد بزرگ گردشگری فرصت ارائه پروژه خود را خواهد داشت.
وی گفت: طرح گردشگری روستای اصفهک به فینال جایزه «to do» یکی از هفت طرح فینالیست جایزه جهانی to do بوده است.
بهبانی افزود: اصفهک از زیباترین و سالم‎ترین بافت‎های تاریخی شهرستان طبس است که در فهرست ملی بافت‎های تاریخی کشور نیز ثبت شده است.
روستای اصفهک از توابع بخش دیهوک شهرستان طبس است و این بافت به لحاظ قرار گرفتن در حاشیه جاده طبس – مشهد و مسیر رفت و آمد استان‎های جنوبی به سمت مشهد مقدس از موقعیت بسیار مناسب برای جذب توریست و توسعه و رونق گردشگری برخوردار است.