رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

طرح های آماده بهره برداری در سفر رئیس جمهور و هیأت دولت به خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح های آماده بهره برداری در سفر رئیس جمهور و هیأت دولت به خراسان جنوبی

یک طرح ملی و 4 طرح استانی در خراسان جنوبی ، آماده بهره برداری در سفر رئیس جمهور و هیأت دولت به این استان است .

این طرح ها شامل طرح ملی تنها کارخانه  تولید شمش منیزیم خاورمیانه در فردوس و طرح های استانی بزرگترین کارخانه خوراک دام ، طیور و آبزیان شرق کشور ، اولین پست 132 کیلوولتی مسقف کشور ، بیمارستان 96 تختخوابی طبس و 32 کیلومتر از باند دوم محور دیهوک – راور است .

تنها کارخانه تولید شمش منیزیم خاورمیانه در کیلومتر 7 جاده فردوس – بیرجند در مدت حدود 5 سال ساخته شده است .

کافی ، مدیر عامل این کارخانه گفت : کارخانه تولید شمش منیزیم فردوس با هدف بی نیاز کردن کشور از واردات منیزیم و همچنین صادرات این محصول به کشورهای حوزه خلیج فارس و اروپایی ساخته شده است که سالانه 6 هزار تن محصول  در آن تولید می شود .

رقیب اصلی این کارخانه از نظر کمیت ،کشور چین و از نظر کیفیت کشور اوکراین است .

آقای کافی افزود : با بهره برداری از این کارخانه برای 150 نفر به صورت مستقیم و هزار  و 500 نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد می شود .

این کارخانه علاوه بر تأمین نیاز کشور ، محصولات خود را به کشور افغانستان و همچنین کشورهای اروپایی صادر می کند .

همچنین بزرگترین کارخانه خوراک دام و طیور شرق کشور در شهر مود شهرستان سربیشه یکی از طرح های استانی آماده بهره برداری در سفر هیأت دولت به خراسان جنوبی است .

ولی پور مطلق ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت : این کارخانه در زمینی به مساحت 11 هکتار در مدت 5 سال ساخته شده است که ظرفیت تولید سالانه آن 320 هزار تن است .

آقای ولی پور مطلق افزود : خوراک دان پلت و کرامبل شده از جمله محصولات این کارخانه است که برای طیور ،دام و آبزیان تولید می شود .

با بهره برداری از این کارخانه برای 120 نفر به صورت مستقیم و 2 هزار نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد می شود .

پست برق 132 کیلوولت شهرک صنعتی بیرجند هم  اولین پست فشار قوی مسقف  کشور است که با هزینه 46 میلیارد ریال با تجهیزات و نیروهای بومی استان ساخته شده است .

این پست علاوه بر تأمین برق بخش صنعتی بیرجند ، این توانایی را دارد که در صورت خاموشی شهرهای بیرجند و خوسف ، روشنایی این شهرها را نیز پوشش دهد .

آقای ضامن مدیر عامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی گفت : این پست به دلیل مسقف بودن ، بسیاری از هزینه های بهره برداری را کاهش داده است .

بیمارستان 96 تختخوابی طبس با بخش های جراحی ،داخلی ، زنان ،اطفال ، آی سی یو ، سی سی یو ، و ان آی سی یو ، نیز دیگر طرح استانی است که در مدت 6 سال و با هزینه 31 میلیارد تومان ساخته شده است و آماده بهره برداری در سفر فردای هیأت دولت است .

و آخرین طرح 32 کیلومتر از باند دوم محور دیهوک – راور است که با هزینه 26 میلیارد تومان آماده بهره برداری شده است .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی