رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

طرح مهر تندرستی، کمکی برای بیماران نیازمند طبسی - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح مهر تندرستی، کمکی برای بیماران نیازمند طبسی

طرح مهر تندرستی، کمکی برای بیماران نیازمند طبسی است.

با اجرای طرح مهر تندرستی در طبس،4 فقره موقوفه به نیت دارو و درمان به بیماران نیازمند، اعطا شد.

حجت الاسلام خدایی،رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طبس گفت: یکی از رسالت‌های خطیر سازمان اوقاف و امور خیریه نظارت و صیانت بر نحوه اجرای صحیح نیات واقفان خیراندیش و مراقبت لازم از این امانات است.

وی افزود: طرح مهر تندرستی در راستای کمک به بیماران بی‌بضاعت اجرا می‌شود، و شمار زیادی از واقفان، خیر اندیشان، مردم و مسئولان در همین راستا با نیات جدید وقف که سلامت، بهداشت و درمان است، آشنا می‌شوند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طبس گفت: با اجرای طرح مهر تندرستی تعداد 4 فقره موقوفه به نیت دارو و درمان به صورت متمرکز اجرای نیت شده است که جمعاً مبلغ 85 میلیون ریال به بیمارانی که قبلاً شناسایی شده بودند، پرداخت شد.

حجت الاسلام خدایی افزود: شناسایی افراد مستحق، اطلاع‌رسانی نسبت به آثار و برکات اجرای نیات واقفان در جامعه، زمینه سازی ایجاد وقف جدید متناسب با نیازهای روز، ترغیب، تشویق و جذب خیران در امر کمک به بیماران نیازمند، تأمین هزینه‌های درمانی نیازمندان و گسترش وقف در خصوص تجهیزات پزشکی از دیگر اهداف این طرح است.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه والای وقف در مکتب اسلام گفت: چنانچه فرهنگ وقف آن‌طور که شایسته است احیا شود، نیازهای مادی، نیازهای روحی و معنوی، مشکلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه رفع خواهد شد.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی