سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

طرح جامع "مسکن" در حال بازنگری - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح جامع "مسکن" در حال بازنگری

عباس آخوندی در جمع خبرنگاران در حاشیه سالگرد تأسیس بنیاد انقلاب اسلامی  گفت: بازنگری طرح جامع مسکن در حال انجام است و پیش‌نویس این طرح به کمیسیون عمران مجلس ارائه شد.

وی در ادامه افزود: ایده این طرح به کمیسیون عمران ارائه شده و وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد در تمامی مراحل این طرح با هماهنگی کمیسیون عمران صورت گیرد تا مشکلی در انجام این طرح ایجاد نشود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه اظهار داشت: مسکن اجتماعی به کمک مردم و با حمایت دولت و تأمین زیربناها انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مسکن اجتماعی بازگشت به گفتمان امام(ره) و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است گفت: طی این فرمان گروه‌های هدف با پایین‌ترین سطح درآمدی شناخته و مسکن برای آنها ساخته می‌شود.

وی در ادامه افزود: انتخاب مسکن در محل‌های قابل سکونت از جمله ویژگی‌های مسکن اجتماعی به شمار می‌رود.

آخوندی در ادامه تصریح کرد: مسکن اجتماعی باید در ترکیب بافت‌های فرسوده شهری ساخته شود و بنیاد مسکن با توجه به تجارب بسیار خوب خود در دوره‌های گذشته با کمک مردم اقدام به شروع ساخت مسکن اجتماعی می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت اقدام به تأمین منابع مالی موردنیاز این طرح می‌کند گفت: ما در دولت از جهت تأمین منابع هیچ مشکلی نداریم و بنیاد مسکن با اعلام بودجه موردنیاز این اعتبارات را تأمین می‌کند.

وی در ادامه افزود: بنیاد مسکن مدل‌های مختلف از انجمن‌ها را به کار می‌گیرد و با همکاری مردم اقدام به ساخت مسکن اجتماعی می‌کند.

آخوندی در ادامه تصریح کرد: برآورد اولیه برای مسکن اجتماعی ساخت یک میلیون و 500 هزار واحد مسکن طی یک دوره 10 ساله است که بنیاد مسکن با مطالعات بیشتر آمار دقیق‌تر را اعلام می‌کند.

وی در خصوص وضعیت بازار اجاره‌بها گفت: اقتصاد آرامی پیش‌رو داریم و من هیچ حرکت تندی را در این بازار پیش‌بینی نمی‌کنم و تمامی شاخص‌های اقتصادی روند کندی را برای این بازار نشان می‌دهند.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه توضیح داد: ‌امام و مقام معظم رهبری همواره تأکید کرده‌اند که دولت نباید بیهوده در بازار دخالت کند و این اقدام را کار ناپسندی اعلام کرده‌اند.

آخوندی خاطرنشان کرد: ما پیگیر افزایش تسهیلات توسط بانک مرکزی هستیم.

منبع : باشگاه خبرنگاران صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران