جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

طراحی سامانه هوشمند مناقصه و مدیریت الکترونیکی حمل بار توسط جوان بیرجندی - نمایش محتوای خبر

 

 

طراحی سامانه هوشمند مناقصه و مدیریت الکترونیکی حمل بار توسط جوان بیرجندی

سامانه هوشمند مناقصه و مدیریت الکترونیکی حمل بار توسط یک جوان بیرجندی طراحی شد.

سامانه هوشمند مناقصه و مدیریت الکترونیکی حمل بار، برای اولین بار در کشور توسط یک جوان بیرجندی طراحی شد.

عقیلی، مسئول بسیج علمی و فناوری خراسان جنوبی گفت: تاکنون سامانه جامع کشوری برای اعلام بار به باربری ها و رانندگان وجود نداشت و این عدم اطلاع رسانی شفاف باعث می شد دسترسی باربری ها و رانندگان به بارهای اعلام شده یکسان نباشد.

آقای عقیلی افزود: سامانه هوشمند مناقصه و مدیریت الکترونیکی حمل بار را آقای مجتبی زنگویی با تحصیلات کارشناسی مکانیک و شغل آزاد، برای اطلاع رسانی و دسترسی یکسان باربری ها و رانندگان به بارهای موجود در کشور، طراحی کرده است.

وی گفت: این سامانه در مدت یک سال با هزینه 50 میلیون تومان و تنها با حمایت سازمان بسیج علمی و فناوری استان طراحی شد.

مجتبی زنگویی، طراح این سامانه نیز با بیان اینکه بسیاری از حمل کنندگان کالا به دلیل اطلاع نداشتن از وجود باربری های نزدیک به بار اعلام شده، مجبورند برای حمل بار، یک مسیر را بدون بار طی کنند گفت: این کار خود سبب هدر رفت بسیار زیاد انرژی در کشور، افزایش هزینه استهلاک خودرو، افزایش ترافیک و همچنین مخاطرات جانی بسیاری می شود که این مشکلات با طراحی سامانه هوشمند مناقصه و مدیریت الکترونیکی حمل بار، تا حد زیادی مرتفع می شود.

مجتبی زنگویی افزود: اطلاع رسانی به موقع به رانندگان و باربری ها از بارهای موجود بین شهری و درون شهری و انتخاب راحت باربری و یا راننده مورد نظر توسط خود صاحبان بار با صرف کمترین زمان ممکن در هر نقطه کشور از جمله قابلیت های این سامانه است.

وی گفت: در سامانه هوشمند مناقصه و مدیریت الکترونیکی حمل بار، قیمت های پیشنهادی حمل بار به صورت مناقصه است که این خود سبب افزایش رقابت بین حاملان کالا، کاهش هزینه حمل برای صاحبان کالا و افزایش درجه اطمینان حمل بار و در نتیجه رونق اقتصادی می شود.

این سامانه به شماره اظهارنامه 139550140003008189 در اداره ثبت اختراعات کشور به ثبت رسیده است .

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی