جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

ضمانت تسهیلات دریافتی برای واحدهای صنعتی و معدنی کوچک و متوسط - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

ضمانت تسهیلات دریافتی برای واحدهای صنعتی و معدنی کوچک و متوسط

ضمانت تسهیلات دریافتی برای واحدهای صنعتی و معدنی کوچک و متوسط


ضمانت تسهیلات دریافتی برای واحدهای صنعتی و معدنی کوچک و متوسط

ضمانت تسهیلات دریافتی برای واحدهای صنعتی و معدنی کوچک و متوسط

با انعقاد تفاهم نامه همکاری دو جانبه 18 بانک و مؤسسه اعتباری با صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک شرایط دریافت تسهیلات برای واحد های صنعتی و معدنی تسهیل شد.

داوود شهرکی، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با هدف توسعه سرمایه گذاری بخش غیر دولتی در صنایع کوچک، کوتاه کردن مدت زمان اجرای طرح های اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی و تضمین و تسهیل در وثیقه های تسهیلات اعطایی بانک ها و موسسات مالی و اعتباری، تفاهم نامه های مختلفی را با بانک ها منعقد کرده که ضمانت تسهیلات دریافتی واحدهای صنعتی و معدنی کوچک و متوسط از جمله آنها است .

داوود شهرکی افزود: درخواست وثیقه و ضمانت نامه، دریافت وام را برای تولیدکنندگان طولانی کرده بود که با پیگیری های صورت گرفته، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با دادن ضمانت نامه‌هایی به بانک‌های وام‌دهنده، برخی از مشکلات موجود در زمینه تامین مالی فعالان صنایع کوچک و متوسط را رفع کرد .

وی افزود: در تفاهم نامه های منعقد شده، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک متعهد شده است، در صورت عدم بازپرداخت اصل و سود بدهی از طرف متقاضی تا سقف مبلغ مندرج در ضمانت نامه صادره، وجه آن را به بانک بپردازد.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، بانک های دارای تفاهم نامه با صندوق ضمانت را ملی، ملت، سپه، تجارت، کشاورزی، توسعه صادرات، سینا، انصار، آینده، اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد ایران زمین، رفاه کارگران و صنعت و معدن و همچنین  مؤسسه مالی و اعتباری کوثر و صندوق کارآفرین امید اعلام کرد.

آقای شهرکی از تولید کنندگان استان که متقاضی دریافت تسهیلات هستند و توانایی تامین وثیقه و ضمانت نامه بانکی را ندارند، خواست با ورود به سامانه صدور الکترونیکی ضمانت نامه از طریق سایت صندوق ضمانت به نشانیwww.sif.ir  درخواست صدور ضمانت نامه مورد نیاز را ثبت و پیگیری کنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.