رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

ضرورت و اهمیت وحدت جهان اسلام، نقض برجام از سوی آمریکا و آزادسازی حلب محور سخنان ائمه جمعه شهرستانها - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت و اهمیت وحدت جهان اسلام، نقض برجام از سوی آمریکا و آزادسازی حلب محور سخنان ائمه جمعه شهرستانها

ضرورت و اهمیت وحدت جهان اسلام، نقض برجام از سوی آمریکا و آزادسازی حلب محور سخنان ائمه جمعه در سایر نقاط استان بود.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم امام جمعه طبس با اشاره به عدم وتوی تمدید تحریم های ایران از سوی  اوباما گفت: این اقدام نشان از بدعهدی و بی تعهدی آمریکاست ولی مردم ایران این تحریم ها را برای اعتلای هرچه بیشتر  کشور به فرصت تبدیل می کنند.

حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین با بیان اینکه وحدت و همدلی راهبرد اصلی مسلمانان در برابر دشمنان است افزود: وحدت و انسجام مهمترین نیاز امروز جامعه اسلامی است و نباید اجازه دهیم که  دسیسه ها و ترفندهای دشمنان به این وحدت خدشه وارد کند.

حجت الاسلام حدادیان امام جمعه موقت بشرویه ضمن تبریک آزادسازی حلب از دست گروه های تروریستی گفت: این پیروزی به پشتوانه وحدت برادران و نیروهای مخلصی بود که با همدلی توانستند در برابر تروریست ها بایستند.

حجت الاسلام حسینی امام جمعه اسدیه نیز با اشاره به روز راهداری و حمل و نقل، گفت: مسئولان با برنامه ریزی جدی تر تلاش کنند تا تلفات انسانی، مالی و انرژی در بخش حمل و نقل کاهش یابد و خدمات مسافران در جاده ها و امنیت شغلی رانندگان نیز ارتقاء یابد. 

حجت الاسلام نجمی پور امام جمعه سرایان با اشاره به مصوبه هیئت دولت گذشته مبنی بر راه اندازی دانشکده پیراپزشکی در فردوس و بهداشت در سرایان گفت: خواسته مردم شهرستان سرایان، عدم انتقال رشته های بهداشتی به دانشکده پیراپزشکی است که از مسئولان انتظار می رود به این خواسته توجه کنند.

حجت الاسلام مرتضائی نیا امام جمعه حاجی آباد با بیان اینکه آزادی حلب رسوایی مدعیان حقوق بشر و شکست توطئه های شوم جبهه استکبار بود افزود: این آزادسازی، آمریکا و اسرائیل  را در توطئه هایشان ناکام کرد.

حجت الاسلام بابایی امام جمعه فردوس به وتو تحریم ها توسط اوباما اشاره کرد و افزود: این تحریم ها هم اکنون به صورت قانون درآمده است و از دولت مردان انتظار میرود که جواب دندان شکنی به این بدعهدی بدهند.

حجت الاسلام سنجری امام جمعه سربیشه با بیان اینکه 6 ماه است فرمانداری سربیشه با سرپرست اداره می شود افزود: باید تکلیف فرماندار این شهرستان هرچه سریع تر مشخص شود زیرا تنها کسانی که در این بین ضرر می کنند مردم هستند.

حجت الاسلام خزایی امام جمعه نهبندان نیز با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی در جغرافیای اسلامی منطقه حضور دارد و در پیروزی های عظیم مانند سرکوبی داعش و پیروزی حلب شریک است افزود: برجام و آزادی سازی حلب به همه نشان داد آنچه باعث پیروزی در برابر استکبار می شود، مقاومت است .

حجت الاسلام شاهبیکی امام جمعه خوسف با اشاره به معرفی فرماندار جدید این شهرستان اظهار امیدواری کرد با همدلی نماینده مجلس، فرماندار و مردم شاهد توسعه هر چه بیشتر شهرستان خوسف باشیم.

حجت الاسلام نوری امام جمعه شوسف هم به هفته پژوهش اشاره کرد و افزود: اگر قسمتی از هزینه های هنگفتی جامعه برای پژوهش سرمایه گذاری شود بسیاری از نیاز کشور به غرب و شرق در خصوص تکنولوژی و تولید علم برطرف خواهد شد.  

حجت الاسلام آزاد امام جمعه موقت دیهوک به هفته راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره کرد و افزود: راهداران در سخت ترین شرایط  و در فصول سرد و گرم برای ایمنی مسافران در جاده ها تلاش می کنند.

حجت الاسلام رجب زاده امام جمعه موقت عشق آباد با اشاره به نقض برجام از سوی امریکا گفت: عدم اعتماد به آمریکا توصیه ای است که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها و بارها به مسئولان ایرانی و حتی به همه سیاست مداران منطقه متذکر شدند.

حجت الاسلام مدنی امام جمعه خضری دشت بیاض هم با اشاره به تمدید تحریم ها از سوی آمریکا افزود: دشمن با اینگونه اقدامات قصد دارد وحدت و انسجام جامعه اسلامی را از بین ببرد که باید مسئولان نظام هوشیار باشند.

حجت الاسلام محمدی امام جمعه زهان نیز با تبریک میلاد خاتم پیامبران حضرت محمد (ص)و رئیس مذهب تشیع امام جعفر صادق (ع)  افزود: پیامبر مظهر رحمت و عنایت حق بر همه بشریت است.

حجت‌الاسلام شطی امام جمعه نیمبلکوک به در پیش بودن شب یلدا اشاره کرد و گفت: اسلام بر صله رحم تاکید دارد و این شب بهانه ای برای دیدار  بزرگترهاست.

حجت الاسلام خزاعی امام جمعه قهستان هم ضمن گرامیداشت هفته وحدت افزود: برای پیشرفت اسلام وحدت عملی لازم است و ما در شهرستان درمیان الگوی عملی وحدت را دارا هستیم.

حجت الاسلام راستگو امام جمعه درح هم با بیان اینکه عده ای راه حل مشکلات کشور را در برجام می دیدند، گفت: حال دیدیم که چگونه آمریکایی ها نقض برجام کردند و تعهداتشان را زیر پا گذاشتند.

حجت الاسلام عرب امام جمعه آیسک هم به اظهارات گستاخانه نخست وزیر انگلستان اشاره کرد و گفت: انتظار این است که دولت در راستای حفظ اقتدار و پاسخ به این شیطنت ها سطح روابط با انگلیس را کاهش دهد.

حجت الاسلام فرح بخش امام جمعه آرین شهر به سالروز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و افزود: تفکرامام راحل (ره) و آیت الله مفتح در ایجاد وحدت بین حوزه و دانشگاه سبب گسترش فرهنگ اسلامی و دینی می شود.

حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن با بیان اینکه وحشت دشمن از اتحاد و انسجام امت اسلام است افزود: وحدت راه نفوذ و فتنه دشمن را می بندد.

حجت الاسلام کفشی امام جمعه سه قلعه با اشاره به هفته وحدت افزود: وحدت، همدلی و هم زبانی در راه مبارزه با تهاجم فرهنگی از ضروریات یک جامعه است.

حجت الااسلام زمانی خطیب جمعه اسلامیه نیز خواستار پیگیری مسئولان برای ساخت هر چه سریع تر زورخانه این بخش شد و افزود: با ساخت این زور خانه مشکل باستانی کاران این شهر برطرف می شود.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی