سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

صله رحم را به طور مستمر انجام دهید - نمایش محتوای خبر

 

 

صله رحم را به طور مستمر انجام دهید

با انجام مستمر صله رحم با خویشاوندان و بستگان بسیاری از نیازهای خود را برطرف کرده و شادکام زندگی کنید. پس به طور مستمر این فریضه را انجام دهید.

آیا تا به حال توجه کرده‌اید که انجام صله رحم با خویشاوندان و بستگان تأثیر عمیق و وسیعی بر تمامی ابعاد زندگی ما باقی می‌گذارد؟

در حال حاضر کمتر به این کار نیک و پسندیده توجه می‌شود و افراد به بهانه درگیری با مشکلات زندگی و نداشتن وقت کافی از حال بستگان خود، کمتر خبردار می‌شوند.

گفتنی است که سلامت روانی، حمایت‌ها و پشتیبانی‌های عاطفی، ازدواج سالم و شاد بودن از نیازهای طبیعی و مهم انسان‌هاست که می‌توان با انجام صله رحم در طول سال تا حدود زیادی آنها را تأمین کرد.

بر این اساس سیما فردوسی روان‌شناس در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به فواید صله رحم اظهار داشت: صله رحم از توصیه‌های موکد دین اسلام است که با انجام آن علاوه بر آنکه افراد به همدیگر نزدیک شده و از حال هم باخبر می‌شوند بلکه بر سلامت روانی ما تأثیر بسیار مثبتی باقی می‌گذارد.

وی تصریح کرد: طی تحقیقات انجام شده مشخص شده که افراد برخی از مناطق جغرافیایی از سلامت روانی بهتری برخوردار بوده که با بررسی علت آن، مشخص شده ک ه روابط سالم تأثیر بسزایی در سلامت روانی آنها داشته است.

فردوسی اذعان داشت: یکی از نیازهای عاطفی اجتماعی انسان‌ها، برخورداری از حمایت‌ها، کمک‌ها و پشتیبانی‌های عاطفی است که این نیازها می‌تواند با انجام صله رحم تأمین شود.

فردوسی تأکید کرد: در گذشته بر اثر رفت و آمدها ازدواج‌های سالم‌تری انجام می‌شد، اما متأسفانه در حال حاضر با ورود به دنیای مجازی افراد همدیگر را به خوبی نشناخته و انتخاب افراد برای ازدواج صحیح نیست زیرا معیارها سطحی است.

وی افزود: با رفت و آمدها، ارتباط رو در رو و چهره به چهره افراد همدیگر را بهتر شناخته و احتمال ازدواج هم بیشتر می‌شود.

این روان‌شناس یادآور شد: با برقراری ارتباط سالم بین کودکان بر اثر صله رحم، رشد اجتماعی آنها هم به مراتب بیشتر می‌شود.

گفتنی است که تأثیر صله رحم بر تمامی ابعاد زندگی انسان‌ها تأثیر مثبت و سازنده‌ای باقی خواهد گذاشت و سبب شادی ما می‌شود. پس از این کار پسندیده در طی سال غافل نشوید.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی