سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

صدور ۱۲۰کارت شناسایی صنعتگران در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور ۱۲۰کارت شناسایی صنعتگران در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، معاون صنایع دستی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگریصدور120کارت شناسایی صنعتگران در خراسان جنوبی استان گفت: کارت شناسایی گواهی مبنی بر تایید توان و سطح مهارت متقاضی در حرفه مورد درخواست است که پس از تایید کارشناس صنایع دستی به هنرمندان اعطاء می شود.

حسین عباس زاده افزود: رشته‌های دست‌بافته‌های سنتی شامل حوله بافی، کرباس بافی، دستمال‌بافی و چادرشب بافی، بافته‌های داری شامل گلیم، جاجیم، گبه، و صنایع دستی چوبی از جمله منبت، معرق، مشبک، صنایع دستی فلزی، زیورالات سنتی، حکاکی روی فلز، سفال و سرامیک  و تراش سنگ بیشترین کارت های صادر شده را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: افرادی که در  دوره های آموزشی زیر نظر میراث فرهنگی شرکت کردند، فارغ التحصیلان رشته های صنایع دستی از دانشگاه و پیشکسوتان حوزه صنایع دستی و استادان از واجدان دریافت کارت صنعتگری هستند.

عباس زاده افزود: هنرمندان متقاضی دریافت كارت شناسایی می‌توانند از این پس برای دریافت كارت شناسایی به ادارات و نمایندگی های اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در شهرستانها مراجعه و پس از بررسی و تایید مدارك توسط كارشناسان، نسبت به دریافت كارت اقدام کنند.

هم اکنون در خراسان جنوبی بیش از 5هزار هنرمند به تولید صنایع دستی در بیش از 30رشته فعالیت دارند.