جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

صبح شرقی - نمایش محتوای صدا

 

 

صبح شرقی

Loading the player...
صبح شرقی

در حال حاضر رسانه‌ رادیو جايگاه ويژه‌اي در بين افراد جامعه پیدا کرده و توانسته‌ در  بسياري از ساعات شبانه روز با مردم همراه شود. در میان برنامه های متنوع و مختلف که روزانه تولید و پخش می شود، برنامه صبحگاهی از جمله برنامه‌هاي پر مخاطب، جذاب و پرهیجان برای جمع زیادی از شنوندگانی است كه تمایل دارند صبح شان را با امید به آینده ، نشاط و پویایی آغاز كنند.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی نیز «صبح شرقی» را به عنوان برنامه صبحگاهی خود برگزیده است.این برنامه رنگ تازه‌ای به صبح مخاطبین می‌دهد و آنان را برای آغاز یك روز تازه و موفق آماده می‌كند؛ مخاطبانی از گروه‌های مختلف جامعه اعم از: زنان خانه‌دار، دانش آموزان، دانشجویان، کارمندان، روستائیان، سرنشینان خودروهای در حال حرکت­ و ... .

برنامه «صبح شرقی» دو محور اصلی «امید آفرینی» و «اطلاع رسانی» مورد توجه جدی برنامه قرار دارد و اهدافی همچون ایجاد روحیه نشاط و ارتقاء سطح امید در جامعه، تقویت روابط اجتماعی از قبیل خوش اخلاقی، محبت به دیگران و رفع مشکلات آنان و ...، اصلاح رفتارهای اجتماعی نامطلوب، توجه به ورزش و سلامت، اطلاع رسانی از رویدادهای استانی و ... به صورت روزانه دنبال می شود.

برنامه راس ساعت 6:30 روزهای شنبه تا پنجشنبه هر هفته و به صورت زنده و مستقیم تقدیم هم استانی های عزیز می شود. مجری، برنامه را با نام خدا و بیان تقویم و مناسبتهای روز آغاز کرده و مطالبی امید بخش و نشاط آفرین بیان می کند. گزارشگر برنامه نیز با حضور در میان مردم به ارائه گزارش زنده از فعالیت ها و جنب و جوش جامعه در ابتدای صبح می پردازد .

در ساعت 7:00 بامداد بخش خبری پخش می شود و سپس ادامه برنامه تقدیم شنوندگان عزیز می گردد.

گوینده معین برنامه در بخش اول سر خط خبرهای مهم استان را از روزنامه های همان روز می خواند و در بخش دوم نیز به ارائه اخبار ورزشی و بهداشت و سلامت می پردازد.

به منظور تقویت جنبه اطلاع رسانی برنامه، با مسئولان استانی در خصوص برنامه ها و رویدادهای مهم استان ارتباط تلفنی برقرار می شود. در بخش «رویدادهای امروز» وقایع استان در روز جاری به صورت تیتروار بیان می شود. ارتباط تلفنی با کارشناس هواشناسی نیز از جمله بخش های برنامه است.

در بخش پایانی هر برنامه یک تلفن با موضوع مشکلات شهری و روستایی پخش می شود و در ادامه آن نیز پاسخ مسئولان در این خصوص پخش می شود.

در بخشی با عنوان «صبح و تغذیه» کارشناس برنامه در مدت زمانی در حدود یک دقیقه، به اهمیت صبحانه در تغذیه روزانه می پردازد.  

موسیقی و سرود، نشانه های رادیویی و پیامک ها و تلفن های مخاطبین نیز در فواصل برنامه پخش می شود.

مدت زمان برنامه 65 دقیقه است و پخش آن در ساعت 7:50 صبح به پایان می رسد.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگی برنامه را در شش ماهه نخست سال «مسعود حسنی» و در شش ماهه دوم «معصومه اسماعیل زاده» برعهده دارد.

مجری برنامه "فرشته تربتیان"، نویسنده "زهرا بهروزی فر" ، گزارشگر "مسعود خسروی" و گوینده معین برنامه " فرنود فولادی" است.

صدابردار برنامه متغیر (ام البنین عنایتی، مصطفی باقری نژاد، محمد حسین برهانی، مهدی امیرآبادی زاده، هانیه پیرامی، سارا مختاری) است.