سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

صبح خاوران (ویژه عید فطر) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

صبح خاوران (ویژه عید فطر)

تهیه کنند گی   صبح خاوران  را « غلامرضا شاهانی   » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

کارگردان : امید واحدی فر وسید علی اصغر طهماسبی

مجری: مسعود حسنی

نویسنده:مسعود حسنی

گزارشگر: مسعود خسروی

تدوینگر:محمد باقر شاهد وطاهره نوکی

عید فطر ، روزی است که فطرت آدمی به واسطه یک ماه اخلاص ، شکوفا شده و به معطر کردن فضای زندگی انسان می پردازد . در این روز ساکنان زمین به شکرانه یک ماه عبادت و نیایش ، عید گرفته اند و ساکنان آسمان نیز مأمور شده اند که جوایز و پاداش هایی را از سوی عرش الهی برای ساکنان این کره خاکی بیاورند . عید فطر، روزی است که همه مسلمانان جهان در کنار یکدیگر به نماز می ایستند و به عبادت خداوند متعال می پردازند و کام خویش را با حلاوت ذکر او شیرین می کنند . عیدفطر ، نمادی از وحدت مسلمانان است .

رویکرداین ویژه برنامه، اثرگذاری بر رفتار اجتماعی و ایجاد روحیه نشاط و شادابی و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی در جامعه است.

) برنامه روز عید فطر (جمعه – مورخ 25 خردادماه):

- مهمانان بخش زنده برنامه عبارتند از: رئیس پلیس راهور استان و گفتگو درخصوص وضعیت راه های استان و آغاز سفرهای تابستانی، کارشناس مذهبی (حجت الاسلام نوری) و صحبت پیرامون عید سعیـد فطر، آقای دکتـر بهنام فـر و صحبت درخصـوص عید فطر در ادبیات فارسی، استفاده از خواننده های پاپ یا سنتی در برنامه، ارتباط با هواشناسی.

- آیتم های ضبطی برنامه عبارتند از: حدیث روز (با موضوع یاری رساندن به دیگران)، نماهنگ شاد (دو آیتم)، طنز آرشیوی از تولیدات گذشتـه مرکز (تعداد 2 آیتم)، معرفـی شهید، گـزارش تبریک مردم ویـژه عید فطـر، احکام با موضوع زکات فطریه (تعداد یک آیتم)، وله های عیدانه و وله های برنامه.

2) برنامه روز بعد از عید فطر (شنبه – مورخ 26 خردادماه):

- مهمانان بخش زنده برنامه عبارتند از: آقای مهندس پویان (کارشناس گیاهان دارویی) و صحبت پیرامون دمنوش های گیاهی، کارشناس تغذیه با رویکرد گفتگو درخصوص نحوه تغذیه بعد از ماه مبارک رمضان، استفاده از خواننده پاپ یا سنتی، آقای آذری (شاعر طنزپرداز استان) و قرائت دو قطعه شعر طنز، ارتباط با پلیس راه و هواشناسی.

- آیتم های ضبطی برنامه عبارتند از: حدیث روز، نماهنگ شاد، نمایش طنز (از تولیدات گذشته مـرکـز به تعداد 2 آیتم)، صبح کـودک (انیمیشن تأمینی به تعداد یک آیتم)، فتوکلیپ حضور مردم در نماز عید فطر، معرفی شهید، وله های عیدانه و وله های برنامه.

مدت زمان ویژه برنامه ((صبح خاوران) 90 دقیقه است و روزهای جمعه و شنبه ۲۵ و ۲۶ خرداد تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 8:00  بیننده این برنامه باشید.

سال تولید: 1397