جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

صبحانه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

صبحانه

تهیه کنند گی   صبح خاوران  را « مرتضی رزاقی» بر عهده دارد.

رویکرد اصلـی برنامه "اثر گذاری بر رفتار اجتماعی، ایجاد روحیه نشاط و شادابی در جامعه و ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی" است. برنامه دارای دو بخش زنده و ضبطی است.

در بخش زنده برنامه علاوه بر حضور مجری، بخش هایی پیش بینی شده که به شرح ذیل است: 

- اطلاعات هواشناسی، پروازها و ...: در این بخش با استفاده از قـالب گرافیکی درخصـوص شرایط جـوی استان و پروازهای بیرجند اطلاع رسانی خواهد شد.

- مرور تیتر روزنامه ها: در این بخش تیتر مهم ترین اخبار روزنامه ها و سایت های معتبر استانی و کشوری توسط مجری و به مدت تقرببی 3 الی 5 دقیقه قرائت می شود.

- ارتباط با کارشناس هواشناسی، پلیس راهور و ...: به فراخور برنامه با کارشناس هواشناسی و پلیس راهور ارتباط تلفنی برقرار می شود. همچنین در صورت برگزاری مراسم های ویژه در استان و نیز در مناسبت های خاص، با مسئولین مربوطه ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد. مدت زمان این بخش 2 الی 3 دقیقه و به صورت متغیر خواهد بود.

- اخبار ورزشی: در این بخش، رویدادهای ورزشی مهم در سطح استان، ایران و جهان، به مدت حدود 3 الی 4 دقیقه، قرائت می شود. این بخش به صورت متغیر خواهد بود.

- قرائت پیامک های مخاطبین: در فواصل برنامه، پیامک های دریافتی از مخاطبین، توسط مجری و مجموعاً به مدت 5 دقیقه قرائت خواهد شد.

- میز صبحانه: در برنامه مهمانان و کارشناسانی مرتبط با موضوعات و مسائل اجتماعی، بهداشتی، فرهنگـی یا آموزشـی حضـور خواهند داشت و در همان حین روی میز صبحانه وسایل صبحانه مهیا می باشد. در ایام نوروز این بخش از دو قسمت تشکیل می شود؛ بخش اول کارشناس گردشگری به معرفی یک شهرستان از استان می پردازد و به صورت کامل جاذبه های گردشگری آن شهرستان را معرفی می کند و در بخش دوم میهمان دعوت شده از هلال احمر حضور خواهد داشت. مدت زمان این بخش مجموعاً 25 دقیقه است.

* بخش ضبطی برنامه نیز شامل آیتم هایی به شرح ذیل می باشد:

- تیتراژ ابتدایی و انتهایی:  مجموعاً به مدت 2 دقیقه تولید خواهد شد.

- وله:  وله گرافیکی و تصویری مجموعاً به تعداد 4 وله و به مدت 3 دقیقه در هر برنامه پخش خواهـد شد.

- قاب شما: عکس های ارسالی مخاطبین مرتبط با موضوع برنامه و یا با موضوع آزاد (همچون: سفره های هفت سین، جاذبه های گردشگری و ...)، در قالب موسیقی تصویر پخش خواهد شد. مدت زمان این آیتم 2 الی 3 دقیقه و به صورت متغیر خواهد بود.

- نماهنگ: به فراخور زمان برنامه، موسیقی شاد همراه با تصاویر با مـوضـوع بهار و ... تهیه و پخش می شود. همچنین از حضور خوانندگان نیز استفاده خواهد شد. مدت زمان این بخش 2 تا 3 دقیقه است.

- نرمش و ورزش: در این آیتم نرمش صبحگاهی به صورت تک نفره انجام می شود و بیشتر به حرکات کششی و ساده ای که افراد بتوانند در هر شرایط آن ها را انجام دهند؛ اختصاص می یابد. مدت زمان این آیتم 3 الی 4 دقیقه و به صورت متغیر خواهد بود.

- گزارش: گزارش هایی در ایام نوروز از گردشگران جاذبه های دیدنی استان تولید و پخش خواهد شد. ضمناً تعدادی گزارش با گردشگران خارجی که به استان سفر کرده اند؛ برای پخش از شبکه شما نیز تولید خواهد شد. مدت زمان این بخش 4 الی 5 دقیقه و به صورت متغیر خواهد بود.  

- صبح و کودک : قسمتی از یک انیمیشن کودکانه و به صورت تأمینی تنظیمی و به مدت حدود 5 دقیقه در کنداکتور برنامه پیش بینی و پخش می شود.

- فتوکلیپ: در این آیتم تصاویر جاذبه های گردشگری استان به همراه موسیقی متناسب پخش می شود. مدت زمان این آیتم 1 تا 2 دقیقه است.

- معرفی استان: در این آیتم جاذبه های گردشگری استان معرفی خواهد شد. مدت زمان این آیتم 4 تا 5 دقیقه است.

 

شما مخاطب عزیز می توانید شنبه تا پنجشنبه هر هفته در ساعت 7:00، برنامه «صبحانه» را از شبکه استانی سیمای مرکز خراسان جنوبی بیننده باشید. گزیده برنامه های پخش شده در هفته نیز روز جمعه ساعت 7:30 پخش می شود.

سال تولید: 1398