سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

صافی کف پا، بیشترین علت مراجعات به متخصصین - نمایش محتوای خبر

 

 

صافی کف پا، بیشترین علت مراجعات به متخصصین

غلامرضا امینیان، مشکلات و عوارض ناشی از صافی کف پا را شایع‌ترین و مهم‌ترین علت سیل مراجعه به متخصصین آرتوز و پروتز اعلام کرد.

غلامرضا امینیان، مشکلات و عوارض ناشی از صافی کف پا را شایع‌ترین و مهم‌ترین علت سیل مراجعه به متخصصین آرتوز و پروتز اعلام کرد.

غلامرضا امینیان، استادیار علوم بهزیستی و بازرس هیئت مدیره انجمن علمی آرتوز و پروتز ایران افزود: مشکل صافی کف پا به طرز عجیبی تبدیل به شایع‌ترین علت سیل مراجعات به متخصصین آرتوز و پروتز شده است و پس از آن مشکلات اسکلتی عضلانی و معلولیت به ترتیب 10 و 3 درصد از میزان مراجعات را تشکیل می‌دهند، مراجعانی که در اغلب موارد به علت هزینه‌بر بودن درمان‌ها، یا نیمه‌کاره می‌مانند و یا در مراحل پایانی درمان رها می‌شوند.

وی با بیان این که در حال حاضر تنها راهکار کنار آمدن با صافی کف پا انجام فیزیوتراپی و نیز استفاده مکرر از کفش‌های طبی و کفه‌دار استاندارد است، گفت: متأسفانه در اغلب موارد هزینه خریداری چنین کفش‌هایی نسبت به توان بیماران بسیار بالا است و یا استفاده از امکانات دیگر در کنار رفع مشکل صافی کف پا نیز به تنها بسیار هزینه‌بر است که این امر نیازمند حمایت فوری از سوی بیمه  نیز هست.

دکتر امینیان با تأکید بر اعلام همکاری 3 گروه از بیمه‌های مهم برای تحت پوشش قرار دادن خدمات آرتوز و پروتزها، اظهار داشت: بیمه‌های تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح و برخی شرکت‌های بیمه‌ای برای پوشش بیمه‌ای اعلام آمادگی کرده‌اند ولی هنوز در خصوص ارزشیابی و تأمین تعرفه‌ی خدمات منتظر ابلاغ‌های وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور هستیم.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران