سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

صادرات 44 میلیون دلاری کالا از خراسان جنوبی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

صادرات 44 میلیون دلاری کالا از خراسان جنوبی

صادرات 44 میلیون دلاری کالا از خراسان جنوبی


44 میلیون دلار کالا فروردین امسال از گمرکات خراسان جنوبی به خارج از کشور صادر شد که 23 درصد آن کالاهای تولیدی این استان بود

44 میلیون دلار کالا فروردین امسال از گمرکات خراسان جنوبی به خارج از کشور صادر شد که 23 درصد آن کالاهای تولیدی این استان بود.

مدیرکل گمرکات استان گفت: در این مدت 207 هزار و 455 تن کالا از خراسان جنوبی صادر شد که نسبت به فروردین 96 از نظر ارزشی 12 درصد و از نظر وزنی 21 درصد کاهش دارد.

آقای خاشی سهم صادرات کالاهای تولیدی خراسان جنوبی را 23 درصد اعلام کرد و افزود: این صادرات از گمرک بیرجند، ماهیرود و گمرک مستقر در بازارچه مرزی ماهیرود به وزن بیش از 93 هزار تن و با  ارزش 10 میلیون و 313 هزار دلار بود.

وی گفت:عمده اقلام صادراتی از گمرکات استان سیمان، کاشی و سرامیک، خوراک کامل طیور، صیفی جات، گازوئیل، هیدروکربن سبک، نمک، سوخت تقطیری و مصنوعات پلاستیکی بود که به کشورهای افغانستان، عراق و پاکستان صادر شده است.

مدیرکل گمرکات استان واردات کالا به استان را نیز در این مدت 327 تن به ارزش 327 هزار و 395 دلار دانست و افزود: برنج، گاو، گوسفند و تخم اسپند مهمترین این کالاها بود که از کشورهای پاکستان و افغانستان وارد شده است.

آقای خاشی گفت:  15 دستگاه کامیون حامل گوشت مرغ منجمد، روغن موتور، سپر، تایر و رینگ مستعمل خودرو و گاز مایع از کشورهای برزیل، ترکیه، عراق و امارات متحده عربی در فروردین  از طریق گمرک ماهیرود به افغانستان ترانزیت شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.