جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

صادرات یک میلیون و 500 هزار تن کالا از راه آهن شرق - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات یک میلیون و 500 هزار تن کالا از راه آهن شرق

این میزان کالا از ابتدای امسال تا کنون پس از بارگیری در محدوده این راه آهن به کشورهای آسیای میانه  و استانهای هرمزگان و اصفهان ارسال شده است.

اداره کل راه آهن شرق رتبه سوم تناژ بارگیری و چهارم حمل و نقل را در بین نواحی 18 گانه راه آهن جمهوری اسلامی دارد.

این کالاها  شامل سنگ آهن ،زغال سنگ ،سیمان ومصالح ساختمانی است که پس از بارگیری در محدوده این راه آهن به کشورهای آسیای میانه ،بندرعباس و اصفهان ارسال شده است.

مدیر کل راه آهن شرق کشور از افزایش 14 درصدی ورود کالا به محدوده راه آهن شرق خبرداد.

در این مدت 7 میلیون و 500 هزار تن بار از آسیای میانه شامل مواد نفتی ،گوگرد ،پنبه و شمش آلومینیوم از سرخس به بندرعباس  و بالعکس جابجا شده است .

پور فخری از تعویض قطار مشهد  - طبس از اتوبوسی به سالنهای خواب تا دو روز آینده و افتتاح خط بارگیری  سنگ آهن  در ایستگاه بجستان  هفته اینده خبر داد .

مدیر کل راه آهن شرق کشور همچنین با اشاره به  جابجایی 925 هزار و 760 مسافر از آغاز امسال از طریق این اداره کل گفت : این میزان  در مقایسه با مدت مشابه پارسال 21 درصد افزایش دارد .

اداره کل راه آهن شرق کشور هم اکنون رتبه سوم تناژ بارگیری و چهارم حمل و نقل را در بین نواحی 18 گانه راه آهن جمهوری اسلامی دارد.

اداره کل راه آهن شرق کشور با هزار کیلومتر ریل، طولانی ترین اداره کل در کشور است که با 40 ایستگاه از بافق در استان یزد آغاز و به کاشمر در خراسان رضوی منتهی می شود .

200 کیلومتر از خط ریلی راه آهن شرق کشور با 12 ایستگاه  در خراسان جنوبی است .

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی