جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

شیوع بیماری‌های ویروسی در کودکان - نمایش محتوای خبر

 

 

شیوع بیماری‌های ویروسی در کودکان

دبیر انجمن پزشکان کودکان با اشاره به شیوع بیماری‌های ویروسی در بین کودکان گفت: حالت تهوع و اسهال از علائم سرماخوردگی کودکان در فصل بهار محسوب می‌شود.

محمدرضا بلور ساز، دبیر انجمن پزشکان کودکان با اشاره به بیماری‌های شایع کودکان اظهار کرد: هم اکنون بیماری‌های ویروسی و آلرژی به خصوص آلرژی فصلی و تنفسی شیوع بالایی دارد.

وی افزود: در بین بیماری‌های ویروسی، سرماخوردگی از شیوع بیشتری برخوردار است. سرماخوردگی در فصل بهار با علائمی چون تب، گرفتگی و ترشح بینی، تورم حلق، دل درد، حالت تهوع و اسهال همراه است گاهی نیز علائم تنفسی یا گوارشی در این بیماری دیده می‌شود.

دبیر انجمن پزشکان کودکان تصریح کرد: بیماری‌های ویروسی گاهی ممکن است با دل درد نیز همراه شود البته بیماری‌های ویروسی در مهد کودک و دبستان‌ها به کودکان منتقل می‌شود.

برای درمان این بیماری می‌توان از داروهای ضد تب و سرفه به همراه رژیم غذایی استفاده کرد.

بلور ساز با اشاره به علائم آلرژی‌های فصل بهار بیان کرد: آلرژی‌های فصل بهار در بین کودکان با علائمی چون گرفتگی بینی و خارش آن، عطسه، خارش گلو همراه است. البته خارش شدید گوش و چشم نیز در این بیماری دیده می‌شود. البته آلرژی‌‌های کودکان در فصل بهار بیشتر به دلیل گرده افشانی گل‌ها به وجود می‌آید.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران