سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

شکوه حضور 96/ امام راحل فرهنگ ما می توانیم را در کشور احیا کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

شکوه حضور 96/ امام راحل فرهنگ ما می توانیم را در کشور احیا کرد

آیت الله رئیسی: امام خمینی(ره) در پیروزی انقلاب اسلامی ایران، فرهنگ ما می توانیم را در کشور احیا کرد

 

آیت الله رئیسی: امام خمینی(ره) در پیروزی انقلاب اسلامی ایران، فرهنگ ما می توانیم را در کشور احیا کرد.

تولیت آستان قدس رضوی و نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری در  جمع مردم بیرجند در مراسم راهپیمایی 22 بهمن گفت: در همه عرصه ها شعار ملت انقلابی ایران شعاری است که ملت ایران ملتی توانمند است.
وی با بیان اینکه عده ای گره گشایی مشکلات ایران را در دست خارجی ها می دانند، افزود: ایران با شکست رژیم پهلوی به جهانیان ثابت کرد که در تمام عرصه ها توانمند است.

آیت الله رئیسی گفت: رژیم ستم شاهی رژیمی بود که ایران را مصرف کننده ساخته بود اما امام  آمد و خودباوری را در ملت بزرگ ایران احیا کرد.
نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وجود ذخایر مادی و نیروی انسانی فرهیخته در ایران، افزود:  ایران با این همه ذخایر و نیروی انسانی نباید دچار مشکلات اقتصادی و معیشتی باشد، بلکه با تکیه بر توان داخل و توانمندی های علمی و فناورانه جوانان می تواند مشکلات را رفع کند.
وی تأکید کرد: اقتصاد ما اقتصاد درون زا است و باید از توانمندی های داخلی کشور برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم استفاده کنیم.
تولیت آستان قدس رضوی خطاب به جوانان گفت: شما نسل جدید ، انقلاب اسلامی ایران را با انقلاب سایر کشورها مطالعه کنید و ببینید که پدران و مادران شما اصل نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی را عملی کردند.
وی گفت: مردم با پیروزی انقلاب اسلامی خواستار عدالت، رفع تبعیض ریشه کنی فساد، فقر و آسیب های اجتماعی بودند.
آیت الله رئیسی پیروزی های امروز ایران را به برکت خون شهدا دانست و افزود: حضور هرساله مردم در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در خیابان ها  و راهپیمایی شکوهمند، بخاطر یادآوری برکات انقلاب اسلامی است.
تولیت آستان قدس رضوی و نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری افزود: امروز هر جا پیروزی و موفقیتی در کشور ایجاد می شود به خاطر پیروی از گفتمان امام و رهبری است و هرجا مشکلی است بخاطر زاویه داشتن کارها با گفتمان امام و رهبری است.
وی با تأکید بر جایگاه ولایت در حکومت های اسلامی گفت: ولایت نعمت بزرگی در انقلاب اسلامی است که رفع مشکلات مردم از مهمترین دغدغه های رهبری است.
آیت الله رئیسی با بیان اینکه امروز آگاهترین، بصیرترین و دلسوزترین فرد برای مردم رهبری است، گفت: آنچه امروز نجات دهنده کشور است غالب بودن گفتمان رهبری در تمام شئونات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است.
وی با بیان اینکه هر سال بر برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی افزوده می شود، افزود: ایجاد حکومتی بر مبنای دین و آموزه های دینی، استقلال، آزادی، امنیت و افتخارات ملی و فرهنگی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
تولیت آستان قدس رضوی و نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری نجات مستضعفان و محصورنکردن نهضت اسلامی در مرزها را از دیگر دستاوردها انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود: امروز انقلاب اسلامی ایران در  سایر کشورهای اسلامی نیز گسترش یافته و مردم هویت اسلامی خود را باز یافتند و می خواهند تعیین کننده باشند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی